Пам’яті поета-земляка Анатолія Бахути

Душа кожного поета – передусім, у його віршах. Поезія нашого земляка – знаного поета Анатолія Бахути стала його долею, змусила заговорити поета голосом вразливої і ніжної душі.

Гордий, чесний, безкомпромісний… Можна тільки жалкувати, що сьогодні немає цієї чудової людини серед нас. Крім великого таланту він мав щире серце і добру душу, тонко сприймав пульс життя.

Творча спадщина поета досить багата (понад три тисячі творів) і різножанрова (вірші, поеми, гуморески та байки, нариси і афоризми). Його твори часом не прості за змістом, як саме життя, з якого він черпав теми.  Анатолій Павлович Бахута – Великий поет України! Читаючи його вірші створюється враження, що він і зараз з нами, бо його твори і пам’ять про нього живуть у наших серцях.

Поети присвячують йому свої вірші, займаються перекладом його поезій на інші мови. Бібліотеки та навчальні заклади міста вшановують пам’ять поета, постійно проводячи літературні вечори, композиції, присвячені світлій пам’яті поета, а літературно-меморіальний музей А. Бахути є осередком зустрічей творчої інтелігенції, а також учнівської та студентської молоді.

А. Бахута залишив нам, своїм нащадкам, неоціненну творчу спадщину. Ми завжди будемо пам’ятати та пишатися видатним поетом, бо доки жива пам’ять – доти жива творчість…

2 січня 2018 року Анатолію Павловичу виповнилося б 79 років. До відзначення цієї події приурочений захід, який відбудеться 11 січня о 14 годині в музеї поета за адресою м. Нова Каховка, вул. Шевченка,7. Запрошуємо відвідати захід Всіх бажаючих.

Декілька творів поета

***

Не всякий день для нас прекрасний,

Не всякий день – творець вершин,

Та кожен день  – короткочасний,

І кожен день –  лише  один.

Знайди себе
«Знайди себе, – сказали мудрі,
І ти побачиш цілий світ».
І ось крізь тиші І крізь бурі
Веде нас їхній заповіт.
Зім’явши всякі перешкоди,
Лиш десь у заростях проблем
Колись усі себе знаходим,
Але ж не всі себе взнаєм.

***

Крило звернулось до сокири :

– Пустіть у небо, – каже їй.

-Ти теж у небо? Сміх з такими!

Ну що в тім небі, крім надій?

– Там висота!

 – Це правда… Вірю…

 Я теж не проти висоти.

Давай лиш підрубаю пір΄я –

І не затримую : лети!