Пам’ятка виборцю

vybory_выборы_вибори150
Порядок голосування 25 жовтня 2015 року

1. Голосування в день місцевих виборів починається о 8.00 та закінчується о 20.00.

2. Для того, щоб отримати виборчі бюлетені та проголосувати, необхідно надати члену дільничної виборчої комісії документ, який посвідчує вашу особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання:
– паспорт громадянина України;
– тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, нещодавно прийнятих до громадянства України).

3. При отриманні виборчих бюлетенів необхідно поставити свій підпис у списку виборців та у визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня.

4. Пам’ятайте! Ви не маєте права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам.

5. Виборчий бюлетень заповнюється вами особисто в кабіні для таємного голосування.
Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб.
Отримавши виборчий бюлетень уважно прочитайте його.

У виборчому бюлетені з виборів депутатів обласної, районної, міської, районної у місті ради для голосування в територіальному виборчому окрузі зробіть позначку “+” у квадраті проти назви місцевої організації політичної партії, кандидата, закріпленого нею за відповідним територіальним виборчим округом (у разі закріплення).

У виборчому бюлетені з виборів депутатів сільської, селищної ради для голосування в одномандатному виборчому окрузі зробіть позначку “+” у квадраті проти прізвища кандидата в депутати за якого ви голосуєте.

У виборчому бюлетені для голосування з виборів сільського, селищного, міського голови, старости села, селища зробіть позначку “+” у квадраті проти прізвища відповідного кандидата, за якого ви голосуєте.

Пам’ятайте! Якщо на виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то такий виборчий бюлетень вважається недійсним.

6. Заповнені виборчі бюлетені особисто опустіть у виборчу скриньку.

7. У разі, якщо заповнюючи виборчий бюлетень, ви припустилися помилки, то маєте право невідкладно звернутися з письмовою заявою до членів дільничної виборчої комісії з проханням видати інший виборчий бюлетень.
Інший виборчий бюлетень надається тільки в обмін на зіпсований і лише один раз.

8. За 5 хвилин до 20.00 голова дільничної виборчої комісії оголошує про закінчення голосування та зачинення виборчої дільниці о 20.00. Виборці, які на 20.00 прийшли на виборчу дільницю, мають право проголосувати. Для забезпечення реалізації цього права виборців один із членів дільничної виборчої комісії о 20.00 за дорученням голови комісії підходить до входу в приміщення для голосування та запрошує всіх виборців, які ще не проголосували, зайти в приміщення для голосування та зачиняє двері.