Парк «Нижньодніпровський» захистить Дніпровські плавні

plavni

Через відсутність відповідальної особи за Дніпровські плавні, реагування на надзвичайні ситуації у разі їх виникнення, відбувається із запізненням. Про це зазначив в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько під час засідання «За круглим столом», який відбувався 20 березня в облдержадміністрації.  На зустрічі обговорювалося  виконання практичних заходів із збереження та охорони Дніпровських плавнів. 

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Так, за словами професора кафедри ботаніки Херсонського державного університету Михайла Бойка, за останні два роки особи, які здійснюють на території плавнів господарську діяльність, перестали звертатися до науковців щодо методичних рекомендацій із заготівлі очерету, охорони рослинного середовища, хоча раніше це виконувалося регулярно.

Така халатність, а також браконьєрство, варварське використання рослинного ресурсу, випадки виникнення надзвичайних ситуацій, які участилися останнім часом, і стали передумовою до створення на землях Бериславського, Білозерського, Голопристанського, Цюрупинського районів і Новокаховської та Херсонської міських рад національного природного парку «Нижньодніпровський», що охопить площу близько 80,2 тис. га.

Функціонування парку забезпечить недопущення знищення ділянки Дніпра з прилеглими територіями – одного з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів в Європі.  До складу Парку планують також включити водно-болотне угіддя «Дельта р. Дніпра».

За інформацією  представників управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в області, обласного управління лісового та мисливського господарства, науковців на Парк покладатиметься виконання завдання проведення наукових досліджень природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розробка наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього середовища та ефективного використання природних ресурсів, проведення екологічно освітньо-виховної роботи.