Парламент врегулював питання щодо оплати лікарняних

13 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності)», який вводиться в дію з 30.06.2021, тим самим, право застрахованих осіб отримувати допомогу внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, відновлено.

Нагадаємо, що Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», норми якого набувають чинності також з 30.06.2021, були внесені зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Так, у новій редакції закону було передбачено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності на період реабілітаційного лікування, у той час як звичайні захворювання та травми – виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.

Фонд соціального страхування України продовжить забезпечувати страховий захист на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 тощо, як до, так і після 30 червня.