Парламентарі ухвалили закон про вибори в об’єднаних територіальних громадах (Оновлено)

vybory_выборы_вибори150Закон №3008, що регулює організацію і проведення виборів в об’єднаних територіальних громадах, був прийнятий сьогодні Верховною Радою. За законопроект проголосували 277 депутатів.

Про це, зокрема, повідомляють на своїх офіційних сторінках об’єднання “Самопоміч” та ініціатор Закону депутат від БПП Тарас Юрик.

Відтак, на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook “Самопомочі” зазначається: “Мешканці 500 вже створених територіальних громад зможуть обрати собі владу під час осінніх місцевих виборів.”

Також об’єднання наводить цитату Олега Березюка: “Ухвалення закону №3008 про проведення перших виборів у територіальних громадах усуває неузгодженості між новою системою утворення органів самоврядування громад із виборчим законодавством. Спільними зусиллями нам вдалося зберегти свободу громад від необґрунтованого втручання центральної влади.”

У свою чергу Тарас Юрик, котрий працював над Законом разом зі своїм колегою Романом Заставним, на своїй сторінці у Facebook зазначив: “Дякую усім народним депутатам за підтримку законопроекту 3008, який дає право новоутвореним територіальним громадам взяти участь у місцевих виборах 2015 року. Цей закон для людей і заради людей!”

Зазначимо також, що Закон №3008 було направлено на підпис Президенту. На сьогоднішньому голосуванні за нього жодного голосу не віддали «Опозиційний блок» і Радикальна партія.

Оновлення: Станом на 20:30, 4 вересня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон №3008.