ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященнішого Філарета,
єпископа Новокаховського і Генічеського,
православним християнам Новокаховської єпархії

Я з вами по всі дні до кінця віку. Амінь. (Мф. 28. 20)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Возлюблені в Господі отці, браття і сестри!

Ми знову зустрічаємо Великдень — Світле Воскресіння Христове. Ми святкуємо перемогу над смертю, ми радіємо знищенню гріха. Ми є свідками того, як Христос «приходить і пришестям Своїм воскрешає мертву душу, і дає їй життя, і дарує благодать бачити, як Він Сам воскресає в ній і її воскрешає … Христос Господь благодаттю Святого Духа приходить до нас і воскрешає омертвілі душі наші, і дає нам життя, і дарує очі бачити Його Самого, безсмертного і нетлінного, Який живе в нас» (святитель Феофан Затворник).

Однак радість Великодніх свят сьогодні затьмарена для багатьох. У тяжкий час, повний воєн і ворожнечі, заздрості і ненависті, як не зніяковіти духу людини? Коли смерть в боях стає ніби звичною, а терористичні акти забирають життя невинних людей в мирних містах, як не жахатися? Коли на Церкву в різних країнах знову піднімають гоніння, коли віруюча людина стає об’єктом знущань, а часом погроз і насильства тільки тому, що вона віруюча, як бути спокійним?

Тому в радісні дні Пасхи нагадую вам,  дорогі мої, обітницю Христову, дану Його учням і всій Святій Церкві: «Я з вами по всі дні до кінця віку. Амінь» (Мф. 28. 20).

Немає дня або години, коли Христос відступає від нас. Немає такої миті, коли Господь залишає Церкву без Свого піклування. Не тільки в дні благополуччя й миру, а й у найтяжчі дні з нами Бог! І обіцянку Христове запечатано словом «Амінь» — «Хай буде так!», «Істинно!».

Будьмо терплячими в труднощах, знаючи про присутність Бога всюди і завжди. Будьмо наполегливі у виконанні Заповідей Божих і житті християнському. Не поневолюймо душу і серце страху і невпевненості. Згадаймо слова Златоуста: «потрібно вихваляти душу, яка може мужньо і сміливо переносити всі удари бід, і в усіх обставинах зберігати свій розум вільним від рабства».

Присутність Христа з нами хай спонукає нас стати справжніми миротворцями, молити Господа про дарування нам миру і любові. Апостол Іоанн Богослов свідчить: «А що ми пізнали Його, пізнаємо це тим, що зберігаємо Його заповіді. Хто говорить: «я пізнав Його», але заповідей Його не дотримується, той неправдивець, і немає в нім правди, а хто додержує Його слово, у тому Божа любов справді відбулася: із того ми пізнаємо, що в Нім. Хто говорить, що перебуває в Ньому, той повинен чинити так, як чинив Він» (1 Ін. 2.3-6).

Присутність Христа хай стане основою преображення життя кожного з нас.

Присутність в нашому житті Переможця смерті хай дасть нам сили жити гідно високого звання Християнина.

Сила Воскреслого хай збереже кожного з нас, Святу Церкву, наш боголюбивий народ, всю Україну і весь світ!

Благодать Божа хай торкнеться серця кожної людини!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Смиренний + Філарет, милістю Божою єпископ Новокаховський і Генічеський, Ваш молитовник перед Воскреслим Христом

Пасха Христова 2016 року
Кафедральний град Нова Каховка