Патронатна сім’я – допомога дитині?

 Патронатний вихователь – це професія тих, хто бере дитину на виховання, хто піклується про неї, у чиїй сім’ї дитина живе. На відміну від відомих сімейних форм (усиновлення й опіка, прийомна сім’я) патронатне виховання – найбільш гнучке. Воно може бути використане для дітей з встановленим статусом або без нього.

Патронатне виховання може служити й формою допомоги сім’ям, що потрапили у важку життєву ситуацію. Діти можуть роз­міщуватися в сім’ї патронатних вихователів на термін до одного місяця, можуть на термін до шести місяців, іноді й періодично на декілька днів (вихідні дні, канікули). І, нарешті, тривало (від шести місяців і більше, до тих пір, поки підлітку не виповниться 18 років).

Патронатний вихователь знаходиться на роботі, одержує за­робітну плату й соціальні гарантії. Але це не звичайна професія, це робота протягом 24 годин на добу з дітьми, які перенесли траге­дію, що відстають з ряду причин у розвитку, не можуть часом обслужити себе, не знають норм поведінки в суспільстві. Але це ще й люди, що володіють душевним теплом, здатні виявити турбо­ту, увагу.

 Що це дасть  дитині: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини;

Що це дасть для України: утвердить сімейні цінності, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через складні життєві обставини не можуть проживати у власних родинах.

Наразі головне завдання соцпрацівників — знайти кандидатів у патронатні батьки. Всім небайдужим, хто зацікавився, просимо  звертатись у міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради, аби отримати детальну інформацію: вул. Новоселівська 5, м. Нова Каховка.

Н. Корсакова,  в.о. директора