Патронатне виховання – альтернативна форма влаштування дітей в сім’ю

Кожна дитина має право на щасливе дитинство, адже в подальшому, дорослому житті це є основною запорукою відповідального ставлення до власного життя та інших. Але не всім щастить виховуватися в повноцінній родині. Деякі діти позбавлені права гармонійно розвиватися,  так як їх потреби не задовольняються в повній мірі.

В рамках затвердженої у серпні 2015 року Національної стратегії захисту прав людини, поступово  запроваджується механізм розміщення дітей у патронатні сім’ї. 26 лютого 2016 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми». Зазначеним законодавчим актом у главі 20 Сімейного кодексу України закріплено поняття «Патронат над дитиною».

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у безпечному та сприятливому сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Якщо ви небайдужі до долі дітей, які опинились в складних життєвих обставинах і маєте бажання стати патронатним вихователем запрошуємо для отримання більш детальної інформації  до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5.

 

                                                                            Наталія Корсакова, директор центру