Педагогічна спадщина Сухомлинського не втрачає актуальності

14 листопада в яслах-садку №8 «Черемушки» Новокаховської міської ради вихователем-методистом Наталією Столяр було проведено проблемний семінар на тему: «Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського в умовах модернізації дошкільної освіти в рамках змісту Базового компонента дошкільної освіти».

Цей захід відбувся в  рамках дослідно-експериментальної  роботи всеукраїнського рівня з проблеми «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі».

Василь Сухомлинський у своїх роздумах про завдання педагогів зауважив: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити». У дитячому садочку закладається фундамент, і його міцність залежить від майстерності вихователя, його бажання допомогти дитині вирости і стати особистістю.   Тому, мета даного заходу  – розширити знання та формувати у педагогів усвідомлення значимості проблеми, необхідності впровадження педагогічних ідей у навчально-виховний процес.

Вихователь-методист ознайомила присутніх педагогів з конкретними формами, методами, принципами роботи, врахування яких дасть змогу зацікавити дітей, стимулювати їхню пізнавальну активність.

 Під час проведення проблемного семінару Наталія Столяр   використала  інтерактивні ігри з педагогами: «Відкритий мікрофон: Про педагогічну діяльність і теоретичну спадщину В. Сухомлинського», «Визнач моральні норми до казкових творів», дискусію про основні принципи у системі поглядів та гуманістичні принципи педагогіки В. Сухомлинського. Кожен педагог мав змогу розкрити питання в підгрупах та індивідуально, поділитися враженнями від прочитаних творів В. Сухомлинського.

Під час рефлексії  педагоги активно ділилися своїми емоціями та враженнями від презентації «Педагогічна спадщина В.Сухомлинського». Проведена анкета  зафіксувала, що вихователі покращили свої знання про спадщину Сухомлинського і вдало упроваджують в роботу з дітьми його твори,  методи і прийоми навчання і виховання на засадах гуманної педагогіки.

Вихователі творчо використовують у роботі з дітьми та батьками –  особистісно орієнтовану модель, спадщину В.Сухомлинського, основною метою якої є індивідуальний розвиток кожного вихованця освітнього закладу.   Наші педагоги, спираючись на досвід видатного гуманіста, навчають  дітей добра, справедливості, людяності, любові до людей, сприйнятливості до краси природи та світу.

                                                                                     З. Тихонова, завідувач я/с  №8

Н. Столяр, вихователь-методист