Пенсіонери МВС мають право на пенсії поліцейських – зразкове рішення Верховного Cуду

15 лютого 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув адміністративну справу за позовом громадянина N до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії. 

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, майором міліції, якому з 01.01.2015 призначена пенсія за вислугу років.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач – орган Пенсійного фонду – не перерахував пенсію позивачу відповідно до грошового забезпечення поліцейських.

Неможливість перерахувати та виплатити пенсію позивачу відповідач пояснив відсутністю коштів у Державному бюджеті України.

Верховний Суд у складі суддів Касаційного адміністративного суду у своєму рішенні зазначив, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зміна грошового забезпечення поліцейськихяке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності 02.12.2015.

Згідно зі статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Суд також зазначив, що посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує право мирно володіти своїм майном, гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Таким чином Суд дійшов висновку, посилаючись на рішення Європейського суду у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.

Джерело: портал Судова влада України

Наш коментар: 

Цікаво, як після цього рішення Верховного Суду України поведуть себе пани  Гройсман та Рева у питанні прийняття закону про зміни до пенсійного законодавства силовиків? Що для них буде головним: виконання Закону (про що вони так банацько всюди розповідають!) або свої інтереси, що грунтуються на магічній фразі “В бюджеті на це коштів немає!” 

А для себе, коханих, премії по 600 тисяч та зарплати по 300 тисяч гроші є?

Сайт АНТИКОР наводить такі відомості: На перший місяць року приходиться велика кількість свят та вихідних. У січні люди менше працюють, тому їх статки знижуються у порівнянні з іншими місяцями. Але для народних обранців ситуація виглядає по іншому.

У січні управління справами Верховної Ради перерахувало нардепам 14,4 млн. грн. В середньому кожен український парламентар отримав 35 240 грн.

До речі, по факту у січні депутати пропрацювали всього 3,5 дні, коли відбувались  пленарні засідання. Час, що залишився вони присвятили абстрактній роботі з виборцями та в комітетах, погоджувальним радам і часу запитань до уряду.

Для порівняння, у січні 2017 року зарплата нардепів була в два рази меншою – 17 425 грн.

Віктор Васильєв