Пенсіонери, повідомляйте про звільнення

спадокУ разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) пенсіонери обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати пенсії.

Неповідомлення або невчасне повідомлення про працевлаштування призводить до незаконних виплат пенсійних коштів, які підлягають поверненню органам ПФ.

Разом з тим, не слід забувати, що в інтересах пенсіонерів повідомляти органи Пенсійний фонд про звільнення з роботи, адже після звільненням пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи. Пенсіонери набувають право на надбавки та підвищення, які передбачені тільки для непрацюючих осіб.

Звертаємо увагу пенсіонерів, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з різних причин не займалися нею. До того моменту, поки вами не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, ви вважаєтесь працюючим пенсіонером, що впливає на розмір пенсійного забезпечення. У разі звільнення, припинення реєстрації підприємницької діяльності необхідно повідомити Пенсійний фонд про дату звільнення (припинення реєстрації) шляхом подання заяви.