Пенсії військовим: вік підвищать, вислугу збільшать, а базу обчислення пенсії зменшать

Свої новації щодо підвищення віку виходу на пенсію та збільшення страхового стажу, який необхідний для її призначення, Мінсоцполітики розповсюджує і на військовослужбовців. Деякі відомості про ці новації ми знайшли на сайті «Ukrainian Military Pages».

Серед основних «ініціатив» Мінсоцполітики щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців:

Для тих, хто служить зараз.

«Гірчинки»:

  • збільшення віку виходу на пенсію (до 50 років з 2027 року);
  • поступове збільшення календарної вислуги років для виходу на пенсію (до 25 років з 2021 та до 30 років з 2030 року);
  • поступове збільшення загального страхового стажу для отримання права на пенсію за сумісним страховим стажем (до 30 років, з них 17,5 – військова служба);

«Конфетка»:

  • Збільшення розміру максимальної пенсії до 80% від грошового утримання, з якого вона обчислюється (зараз – 70%).

Для «діючих пенсіонерів»:

«Гірчинка»;

  • пенсія обчислюється з окладів за посадою, військовим званням та надбавки за вислугу років (зараз діє норма Закону, за яким – пенсія обчислюється з окладів за посадою, військовим званням, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати) та премії);

Це ще далеко не всі «новації», що чекають військових пенсіонерів у проекті нового Закону про пенсійне забезпечення. До сьогодні його варіант так ніде і не опублікований.

 З повним текстом статті на «Які зміни очікують законодавство з пенсійного забезпечення військовослужбовців?» сайті «Ukrainian Military Pages» можна ознайомитись тут.