Передпроектна пропозиція реконструкції скверу Сільських будівельників

Управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради пропонує реконструкцію скверу Сільських будівельників, презентація якої для мешканців територіальної громади відбудеться 21 січня о 15.00 у великій залі засідань виконкому (просп. Дніпровський, 23).

Система алей та пішохідних доріжок змінює свою концепцію: за основу беруться сформовані маршрути пішохідних потоків – з вулиці Затишна на вулицю Першотравнева алеї пройдуть по діагоналі.

В геометричному центрі скверу пропонується організація світлового «сухого фонтану», який не має зовнішньої чаші з водою і можна ходити прямо під струменями його води.

Вздовж алеї неподалік фонтану пропонується встановити арт-об’єкт з офіційним логотипом Нової Каховки: «Нова Каховка – місто тисячі джерел», який обладнаний світлодіодними лампами.

Пропонуємо рішення, в якому світлу відводиться не менш важлива роль, ніж воді – це світломузичний фонтан.

Перехід через водойму пропонується огородити скляними перилами. Які не перешкоджають потоку світла, і є міцним, але майже невидимим бар’єром.

В культурно-оздоровчу зону входить спортивний майданчик з вуличними тренажерами та тенісним столом. Поряд з тренажерами пропонується організувати зону для воркаута, з встановленням відповідного обладнання.

Неподалік спортивного майданчика пропонується облаштувати зону для скейтбордистів та ролерів, з встановленням спеціальних пристосувань.

В культурно-оздоровчій зоні пропонується встановити майданчик «міст-побратимів», де будуть розміщені арт-об’єкти з гербами міст-побратимів. В основі композиції буде скульптура з гербом Нової Каховки, поряд будуть розміщені скульптури з гербом м. Сент-Етьєн дю Рувре, м. Дрогобич та інших міст-побратимів. Також в цій зоні пропонується розмістити інформаційний стенд про співпрацю в економічній, науково-технічній та культурно-гуманітарній сферах між містам. Або вуличний світлодіодний екран, де будуть транслюватися всі новини Нової Каховки.

Пропонується розширити існуючу зону відпочинку дітей. Створити дитячій майданчик для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Особливі діти отримають можливість з користю проводити час на свіжому повітрі, буде можливість проводити інтерактивні ігри та інші розвиваючі вправи.

Проектною пропозицією пропонується організація розумної автобусної зупинки з електронним табло, де в режимі онлайн пасажири дізнаються про час прибуття міського транспорту. Зупинка має сучасний дизайн, обладнана розетками для підзарядки мобільного телефону та безкоштовним Wi-Fi.

Також пропозицією передбачено розширення існуючої зони паркування автомобілів зі сторони вулиці Гагаріна та облаштування нової зони паркування автомобілів, зони паркування автомобілів для людей з обмеженими можливостями та зони паркування велосипедів з протилежної сторони скверу.

У сквері на площі Сільських будівельників передбачено встановлення сучасного туалету, встановлення комунікацій для Wi-Fi покриття, обладнання питними фонтанчиками, кнопками виклику поліції, встановлення камер відеоспостереження, встановлення інформаційного стенду або екрану, передбачено зручну і доступною для всіх маломобільних груп навігацію в сквері — розміщення покажчиків та карт. Пропонується розміщення інформаційного стенду «Нова Каховка туристична», де на мапі будуть вказані пам’ятки нашого міста: архітектурно-історичні, індустріальні та природні зони.

Для надання можливості регулярного поливу зелених насаджень в сквері пропонується облаштувати систему автоматичного поливу.

Нова Каховка – справжня перлина Дніпра. Тут по-європейськи чисто і по-українськи зелено. Доглянуті вулиці, «кам’яні вишиванки». Сквер на площі Сільських будівельників – це душа Нової Каховки. Сюди точно варто вирватися заклопотаній молоді, прогулятись затишними алеями людям благородного віку, щоб вдихнути ковток свіжого повітря, та повністю перезавантажитися.

Передпроектна пропозиція розроблена дочірнім підприємством “Експертпроект” комунального підприємства “Теплові мережі міста Нова Каховка”