Переможці гранту LEGO Foundation розповіли про своє захоплення

Як вже раніше інформувало наше видання, цього року Новокаховська школа №3 увійшла у п’ятірку  навчальних закладів України, які отримали грант від LEGO FOUNDATION та стала учасником трирічної програми FIRST LEGO League Junior.img_1659Нагадаємо, мета програми – надихнути дітей початкової школи вивчати науку, технологію, математику, а також долучатись до вирішення актуальних світових питань за допомогою улюбленої іграшки – конструктора LEGO.

Впродовж п’яти років учні 1-4 класів братимуть участь у  цікавому фестивалі FIRST LEGO League Junior у Києві.

Тренують команди вчителі початкових класів Олена Турбаба, Ольга Обревко, Світлана Кисловська, Наталя Завада та вчитель інформатики Світлана Веренич, які вже пройшли навчання у столиці та отримали відповідні сертифікати.

Нещодавно 5 команд разом зі своїми наставниками презентували здобутки та розповіли про нове і неймовірно цікаве захоплення гостям й гарним друзям школи – міському голові Володимиру Коваленку, начальнику відділу освіти Оксані Якубовій, депутатам Віталію Перетятьку, Олександру Афанасьєву, Сергію Хоменку, Наталії Марченко, редактору газети “Нова Каховка” Євгену Кавуну, завідуючим місцевих ДНЗ – Тетяні Дудник, Зінаїді Тихоновій, Лілії Величко, які завітали того дня привітати шкільну громаду з відкриттям оновленої спортивної зали.img_1667

Присутні отримали вичерпну інформацію стосовно проекту, а ще більше  почули захопливих відгуків малечі щодо участі в ньому.img_1663

-Побачивши оголошення про участь у цьому конкурсі, я зацікавилася, заповнила аплікаційну форму, – розповіла заступник директора з виховної роботи Галина Фірсова. – На початку жовтня надійшло запрошення на другий етап конкурсу. Серед 11 навчальних закладів, які потрапили до другого етапу (з 93 учасників), ми увійшли до п’ятірки щасливих переможців і отримали грант. 18 жовтня 5 тренерів школи вже вирушили на навчання.

FIRST LEGO League Junior – міжнародна програма, яка займається STEM-освітою. Розрахована вона на дітей 6-9 років. Конструктор LEGO в даному випадку – інструмент, завдяки якому учні оволодівають вміннями та навичками. Кожна з команд розробляє проект аби в подальшому представити його на фестивалі. Кожного року школа готуватиме десять команд – 60 учнів.

Завдання щороку різне, присвячене певній актуальній науково-технологічній проблемі. Коло їх широке: глобальний клімат, захист океанів, навколишнього середовища, допомога літнім людям, сучасні освітні технології. Тема цього сезону – світ тварин. Діти мають вивчити її і обрати проблему для дослідження, а далі –  запропонувати шляхи її вирішення, побудувати модель з LEGO, яка проілюструє інноваційний винахід команди, а також намалювати постер.

STEM-освіта є дуже популярною в усьому світі. Таким чином учні вже з початкової школи отримують навички проектної діяльності, вчаться працювати у команді, а також розвивають технічне мислення, вчаться програмувати.

img_1671 img_1672img_1692 img_1673 img_1686 img_1694 img_1701