Перерахунок пенсій з 1 травня

Перерахунок пенсій з 01.05.2017 в прикладах

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 травня поточного року підвищено розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1247,00 до 1312,00 грн.
У зв’язку з цим органами Фонду перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.
Надбавка донорам перерахована виходячи із прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць -1624,00 грн.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальна пенсійна виплата встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, тільки за наявності повного страхового стажу.
Повний страховий стаж для пенсій призначених до 01.10.2011 – 25 років (для чоловіків) та 20 років (для жінок). А для пенсій, призначених після 01.10.2011 або перерахованих після цієї дати з урахуванням стажу та заробітку – 35 років (для чоловіків) та 30 років (для жінок).
За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
Крім того, пунктом 2 постанови КМУ від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» (зі змінами) встановлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949,00 гривень, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (окрім інвалідів та одержувачів пенсій у зв’язку з втратою годувальника).
Мінімальний розмір пенсії інвалідам (незалежно від групи) – 1312,00 грн, по втраті годувальника – 1312,00 грн (на одного утриманця), 1574,40 грн (на двох утриманців), 1968,00 грн – на трьох і більше утриманців.
Доплата за понаднормативний стаж встановлюється у розмірі 1 % від основного розміру пенсії (але не більше 1 % від мінімального розміру пенсії).
Перерахунки мінімального розміру пенсії за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводяться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.
Наводимо найбільш типові приклади щодо розрахунку пенсій з урахуванням нового показника прожиткового мінімуму.

Скачати приклади

Нагадуємо, що отримати консультації з питань перерахунку пенсій можна за телефоном “гарячої” лінії управління Пенсійного фонду України в місті Нова Каховка Херсонській області 9-09-48 або за адресою : м. Нова Каховка, вул. Героїв України, 14

Зростання надходжень до бюджету Пенсійного фонду – підґрунтя збільшення пенсійних виплат

Реалізація рішень Уряду щодо підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати до 3200 грн дає результати.
Моніторинг змін чисельності працюючих, фонду оплати праці та рівня заробітної плати, проведений головним управлінням Пенсійного фонду України, свідчить, що більшість роботодавців та найманих працівників розуміє залежність соціальних гарантій від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок.
А відтак, за статистичними даними, середня заробітна плата у січні – лютому поточного року зросла по області на 46,6%, по Україні – на 36,8%. Темпи зростання надходжень єдиного соціального внеску за 4 місяці 2017 року до відповідного періоду минулого року склали 147,1%, у тому числі у квітні – 154,8%.
Підвищення надходжень єдиного соціального внеску стали підґрунтям для проведення перерахунків пенсій з 1 травня п.р. 251,3 тисячам осіб, або 84% пенсіонерів області.