Перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 липня підвищився розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1854 гривень.

У зв’язку з цим органи Пенсійного фонду перерахували мінімальні пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника, що призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мінімальні пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Перерахунку також підлягають розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме: підвищення ветеранам війни; підвищення жертвам нацистських переслідувань; надбавка на утриманців відповідно до «військового» Закону; підвищення особам, яким виповнилося 100 років; пенсії за особливі заслуги перед Україною; державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Перерахунок проведено без додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

Працюючим пенсіонерам перерахунок у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму не проводиться. Пенсіонерам, які працюють, проводять діяльність з отриманням доходу, такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення такої діяльності.

Новацією перерахунку пенсій з 1.07.2021 є встановлення щомісячної доплати в розмірі 100,00 грн, до тих пенсій, звернення за якими надійшло до 31.12.2020 та розмір яких не підвищувався з січня, березня та липня 2021 року та не проводилося осучаснення із застосуванням показників, що використовувалися у 2018, 2019, 2020 роках.