Перевести дачні та садові будинки у житлові

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №321 «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки» визначено механізм переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

Переведення дачних і садових будинків здійснюється безоплатно.

Громадяни, які є власниками дачних чи садових будинків, або уповноважені ними особи подають до органів місцевого самоврядування заяву та пакет документів.

До заяви додаються:

– копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку (крім випадку, коли право власності на такий будинок зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно);

– письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;

– звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за формою, що затверджена цією постановою.

Рішення про перевід дачних і садових будинків у жилі будинки приймається з урахуванням державних будівельних норм та у відповідності до чинної містобудівної документації на місцевому рівні.

Управління містобудування та архітектури