Перевірка одержувачів державних допомог та житлових субсидій

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради повідомляє, що на виконання Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» від 3.12.2019 р. № 324-IX Міністерством фінансів спільно з Міністерством соціальної політики систематично проводиться верифікація (перевірка) всіх одержувачів різних видів державних допомог та субсидій.

Верифікація – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат, і впливає на визначення права на отримання та розмір виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.

На сьогоднішній день визначено три основні етапи верифікації, зокрема:

1.Превентивна верифікація – перевірка при зверненні фізичної особи за призначенням державних виплат.

  1. Поточна верифікація – перевірка під час надання державних виплат фізичним особам
  2. Ретроспективна верифікація – перевірка після завершення надання державних виплат фізичним особам (перевірка може бути здійснена протягом трьох років після закінчення виплат допомоги).

Так, лише протягом 2020 року управлінням праці та соціального захисту населення Новокаховської міськради виявлено порушення з боку 489 отримувачів соціальних допомог та житлових субсидій на загальну суму 1323,3 тис. грн., з яких 719 тис. грн. вже повернуто громадянами до державного бюджету.

Причини порушень у одержувачів допомог найрізноманітніші: покупки,що перевищують 50 тис, грн, наявність транспортного засобу,від дати випуску якого минуло менше 5 років, неповідомлення зміну складу зареєстрованих осіб/членів сім’ї, цивільного стану, незадекларований член сім’ї тощо.

Тому, насамперед, якщо ви вже маєте державну підтримку (або тільки збираєтеся звернутися за нею), рекомендуємо:

– ознайомитися з порядком призначення виплат, підставами для відмови та припинення виплат;

– уважно та відповідально заповнювати заяви та декларації для призначення різних видів державних допомог;

– запитувати спеціалістів УПСЗН про незрозумілі розділи, графи в заявах та деклараціях, які заповнюєте.

Пам’ятайте: всі громадяни мають не тільки права на одержання державних соціальних допомог, але й обов’язки надавати правдиву інформацію в поданих документах та своєчасно інформувати орган соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги (зміна персональних даних, зміни в майновому стані сім’ї, в складі осіб домогосподарства тощо).

У разі виникнення питань щодо призначення державних допомог та житлових субсидій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення (вул.Історична, 18), тел.(05549) 5-48-55,095-674-64-47.

Управління праці та соціального захисту населення