Перша сесія Новокаховської міськради: молоді депутати, нові обличчя у владі

17 листопада, у сесійному залі Новокаховської міськради новообрані депутати вперше після виборів зібралися для участі в роботі першої сесії восьмого скликання.

На її початку голова Територіальної виборчої комісії Сергій Галаган оголосив загальні результати виборів, а також підсумки виборів міського голови, до міської та Каховської районної рад і оприлюднив дані протоколів.

Після того, як всі дані ТВК стосовно виборів-2020 було оголошено, Сергій Галаган вручив міському голові Володимиру Коваленку посвідчення. Далі розпочалася робота сесії. До участі в ній були запрошені два міських голови – Віталій Немерець (Каховка) і Микола Різак (Таврійськ), а також представники громадських організацій. Із зареєстрованих 28 народних обранців на сесію прибули всі 28. Вони прийняли присягу, текст якої зачитала найстарша за віком Тетяна Євсєєва.

Найперше затверджене рішення – про результати виборчої кампанії, яка відбулася 25 жовтня. Потім таємним голосуванням було обрано секретаря Новокаховської міської ради. Ним став Дмитро Васильєв.

Під час сесії було утворено п’ять постійних депутатських комісій: мандатна (голова – Олена Красовська), з питань планування бюджету та фінансів (голова – Артем Бондарчук), з питань комунальної інфраструктури та містобудування (голова – Олександр Шевченко), з питань земельних, природних ресурсів та комунальної власності (голова – Ірена Лепень), з питань гуманітарної політики, освіти і охорони здоров’я (голова – Параскева Джуманіязова).

Після утворення депутатських комісій відбулося зібрання їхнього складу, де обрали заступників і секретарів цих комісій. Потім головуючий оголосив про спільне засідання депутатських комісій, під час якого депутатам було запропоновано обрати заступників міського голови. Депутати підтримали на посаді першого заступника Олега Тарабаку, який буде займатися питаннями транспортного, медичного забезпечення, сектором сільського господарства, промисловості тощо. На посаді заступника залишиться й старійшина апарату міської влади – Леонід Чурсинов, сфера діяльності якого – формування бюджетних питань, все теплове господарство міста та ін. Серед нових облич в управлінському апараті – Сергій Хоменко, який на посаді заступника міського голови буде займатися питаннями старостинських округів, і 34-річний Володимир Арнаут, поле діяльності якого ще буде окреслене.

Керуючого справами виконкому Новокаховської міськради Василя Акуленка замінить Віталій Кубатко.

Завершилася сесія створенням робочої групи з підготовки регламенту роботи міської ради VIII скликання.

По завершенню роботи депутатів кореспондент «НК» запитав у міського голови про подальші плани у роботі і про сподівання виборців: «Чи справдяться вони і на що сподіватися новокаховчанам?»

– На наступний рік вже сформовані плани соціально-економічного розвитку. Дай Боже, депутати нового скликання його приймуть. Також є велика кількість проектів, узгодження яких ми маємо отримати через Фонд регіонального розвитку. Формується бюджет розвитку міста в плані розвитку території. У нас є перспективи. Головне питання зараз – новому депутатському корпусу увійти в процедуру робіт і розуміння своєї відповідальності, а не протистояння. Я сподіваюся на те, що ми домовимося, щоб всі працювали на громаду. В найближчий місяць треба буде прийняти бюджет міської ради. Думаю, що забезпечимо у місті стабільність, порядок, спокій і розвиток, – запевнив міський голова.