ПФУ запроваджує SMS-інформування та сервісне надання електронних документів з QR-кодом

Пенсійний фонд України запроваджує новий онлайн-сервіс для громадян — смс-інформування. За допомогою SMS Пенсійний фонд повідомлятиме пенсіонерам про призначення та перерахунок пенсій, а працівників — про сплату за них єдиного соціального внеску та розмір їхнього страхового стажу.

Зауважуємо, що для отримання СМС-повідомлень від Пенсійного фонду України необхідно зареєструватись в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).

Здійснити самостійну реєстрацію можливо за допомогою електронного цифрового підпису , безкоштовно отримати який можна в органах ДФС, в ПриватБанку тощо.

Якщо особа не має ЕЦП, то необхідно надати відповідну заяву до будь-якого управління Пенсійного фонду України.

Крім СМС-повідомлень, запроваджено сервіс надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом.

З QR-кодом можна отримати наступні електронні документи:

  • довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій (містить дані про розмір пенсії, без урахування окремих видів виплат);
  • довідку про доходи пенсіонера;
  • індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5, містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків + страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення, а також а державні гарантії у вигляді субсидій на житлово-комунальні послуги.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що альтернативи легальній заробітній платі немає.

Тож зваживши всі «за» і «проти» офіційного працевлаштування, зробіть правильний вибір!

Вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у «конвертах».