Під час виступу президента РФ на ГА ООН активісти розгорнули розстріляний російськими снарядами Прапор України

Прапор“Перед виступом Путіна офіційна делегація України вийшла з зали Генасамблеї ООН. Небайдужі на балконі встали з прапором,” – написала на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook одна з активісток тихого протесту, народний депутат України Ганна Гопко.

Розстріляний снарядами прапор, який показали світовій спільноті українці, був привезений з Іловайсього котла. Волонтери “Чорного Тюльпану” виявили його через місяць після трагедії.

Народний депутат у своєму повідомленні також наводить повну історію прапора англійською мовою. Ми переклали для вас цю розповідь:

Український прапор виживає після атаки російських військ

У Серпні 2014 року український солдат отримав у подарунок цей прапор від свого друга перед від’їздом на війну. У серпні 2014 року, українські армія визволяла міста і села, зробивши ряд вирішальних перемог проти підтримуваних Росією бойовиків. Просто, коли здавалося, що загарбникам залишались лічені дні та їхні лідери будуть притягнуті до відповідальності за свої злочини, кремлівські еліти вирішили активізувати російських військовослужбовців для відкритого вторгнення на Сході України.

У День незалежності України, 24 серпня, російські війська перетнули кордон. Важкі бої спалахнули в районі Луганська. Загроза повного оточення нависла нависла над Маріуполем. Українські солдати потрапили в оточення на Донбасі, де цей прапор супроводжував зенітний полк.

29 серпня 2014, українські та російські військові домовилися про створення “зеленого коридору”, аби дати відступити українським військовослужбовцям. Проте російські генерали цинічно порушили угоду: вони запустили низку смертоносних атак з усіх видів зброї проти українців на близькій відстані. Це військовий злочин, який не має терміну давності. Вантажівка, де прапор було піднято, була розірвана  на шматки ворожими кулями і артилерійськими снарядами. Українські воїни були безжально вбиті. Ви бачите прапор, що вцілів після віроломного нападу Росії. Його виявили українські волонтери групи пошуку загиблих Чорний Тюльпан через місяць після трагедії.”

Пізніше Ганна Гопко повідомила, що активістів покарали за акцію, заборонивши надалі брати участь в Генасамблеї ООН: “За порушення правил ООН (через тихий протест з простріленим прапором під час виступу путіна) у нас забрали бейджики і попросили покинути Генасамблею. Агресія Росії – це теж порушення правил, статуту ООН. Але Путін виступає з трибуни. Шкода, що за право висловити позицію не потраплю на зустріч з Президентом Польщі.”