Під контролем у Громадської ради

20 грудня у приміщенні бібліотеки виконкому пройшли останні цього року збори Громадської ради міста, участь у яких брали міський голова Володимир Коваленко, завідувач відділу освіти Оксана Якубова та начальник відділу сім’ї, молоді, спорту та фізичної культури Наталія Таран.
До розгляду зібрання було запропоновано звіти голів комісій Анатолія Галієва – з патріотичного виховання, та Євгена Дикого  – з використання спортивних споруд.
Щодо першого питання, то воно є контрольним у планах не тільки громадськості, а й міської влади, педагогів міста. Школярі, студенти і маленькі вихованці дитсадків – це те майбутнє країни, якому потрібно передати увесь наш життєвий і історичний досвід для подальшого життя в мирній Україні. Спілкуючись із школярами, міський голова помітив, що сучасним дітям важко оцінити події ще не такого далекого минулого. 25-літнє переписування історії, яке відбувається на теперішньому життєвому етапі,  призводить до розриву із традиціями слов’ян-предків,  історичні події колишнього СРСР трансформуються однобічно. При цьому  сучасні діти майже не знають про високу моральність їхніх дідусів-бабусь і батьків, які виховувалися в радянській школі. Заходи патріотичної тематики повинні бути спрямовані на те, щоб уникнути хибного сприйняття історичних подій. Зустрічі трьох поколінь – живих свідків Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО, допоможуть у формуванні світогляду молоді, акцентував Володимир Коваленко.
–У школах патріотичне виховання – це система роботи, яка започатковується від першого класу. Волонтерський рух у нашому місті – один з найкращих в області. Починаючи із 2014 року наші діти почали активно допомагати волонтерам. А відеоролики із привітаннями для військових до сьогодні розміщені на сайті Міністерства Збройних сил України. До того ж участь у конкурсі «Оберіг» на всіх рівнях, допризивна підготовка, започаткований цього року конкурс військово-патріотичної пісні, гра «Джура» – це не просто показні заходи, це відчуття дітей у житті міста і країни, – доповіла Оксана Якубова.
Вона повідомила: у Новій Каховці визначені три опорні школи з національно-патріотичного виховання – ЗОШ №5 (козацька педагогіка), СЗОШ №8 (діє кращий в області шкільний музей) и Дніпрянська ЗОШ (за волонтерським рухом опорна і в області).
Потім Євген Дикий надав присутнім довідку щодо стану використання спортивних споруд у Новій Каховці. Проблематика їхнього ремонту, збереження та експлуатації відома і керівнику профільного відділу виконкому, і міському голові. Євген Петрович запропонував створити програму щодо координації ремонту спортивних споруд і посилити інформативність мешканців про змагання та інші спортзаходи. На цю пропозицію Наталія Таран повідомила, що у відділі сім’ї, молоді та спорту координаційний орган діє і найбільша частина тих спортзалів і майданчиків, які  використовується, є комунальними, а їхній стан готовності до експлуатації постійно відслідковується.
Як зазначила голова ради Лариса Житченко, пропозиції голів комісій та інших членів ради, наприклад, щодо розвитку гандболу, будуть враховані і передані у два профільні відділи – освіти та спорту.
На завершення зборів було оголошено про благодійну акцію, мета якої допомогти міському реабілітаційному центру, де займаються діти-інваліди. Як повідомили організатори акції – Сергій Скорик (МБФ «Дітяче майбутнє») та Дмитро Марков (ГО «Біла стріла»), зібрані кошти підуть на придбання пилососу для цього закладу.
Коли обговорення завершилися, члени громадської ради сповнилися і надихнулися поетичним словом  лауреата премії ім. А.Бахути Альберта Боровика.

Лариса Голубєва