Під перейменування підпадає 12 вулиць міста

переименование улиц22 лютого спливає термін, який відведено головам органів місцевого самоврядування на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» щодо перейменування топонімічних назв, що пов’язані з комуністичним минулим.
Ще у минулому році майже п’ять місяців працювала комісія щодо підготовки пропозицій міській раді з цих питань. Проводилися громадські обговорення та слухання у трудових колективах, на засіданнях громадських організацій. Навіть вже були напрацьовані певні рекомендації для депутатів міської ради щодо зміни назв вулиць.
Але передвиборча колотнеча завадили депутатам минулого скликання виконати букву Закону та дати нові назви старим вулицям міста. З кінця жовтня це право перейшло до голови, який протягом трьох місяців повинен видати відповідне розпорядження.
Але Володимир Коваленко, намагаючись не наражатися на звинувачення у самовласному перейменуванні, вирішив продовжити роботу означеної вище комісії і все ж довести до логічного кінця, а саме до проекту рішення міської ради, справу громадського обговорення та підготовки цього суспільно вагомого рішення.
Саме цій меті і було присвячено засідання комісії, як її прозвали у пресі, «по декомунізації» під головуванням секретаря міської ради Олександра Лук’яненко. До участі в роботі комісії були залучені головний архітектор міста Микола Плюйко, начальник відділу культури Віра Іванова, начальник юридичного відділу Тетяна Ільїна. Від громадськості представниками були ректор НКГІ Георгій Севрюков, директор ПАТ «Херсоноблагрострой» Анатолій Подофа, директор музею історії міста Володимир Лозовий, голова громадської ради при міськвиконкомі Лариса Жидченко. Прийняла участь в роботі комісії і начальник міського управління юстиції Наталья Тарабака.
Олександр Лук’яненко виніс на обговорення перелік вулиць, які за рекомендаціями Інституту національної пам’яті України потрібно перейменувати. До цього переліку потрапили вулиці: Леніна, Карла Маркса, Калініна, Дзержинського, Комсомольська, Кірова, Комсомольська, Латиських стрільців, 60 років Радянській владі, Радянська, Щорса, Піонерська.
Після дискусії, під час якої присутні висловлювали багато думок та особистих пропозицій, було вирішено запропонувати депутатам міської ради на розгляд пропозиції щодо перейменування 7 вулиць: Калініна – на Андріянова (в разі виконання умов спеціальної процедури найменування), Кірова – на Джерельна, Комсомольська – на Паркова, Куйбишева – на Рибальську, Латишських стрільців – на Торгову, 60 років Радянській владі – на Таврійську, Радянська – на Кобзаря, Щорса – на Соборну.
Щодо чотирьох вулиць вирішили остаточного рішення не приймати, а провести додаткові консультації та до наступного засідання комісії у п’ятницю 25 січня підготувати остаточні пропозиції. Щодо вулиці Піонерської, назва якої знаходиться у переліку не обов’язкових до перейменування, було прийнято рішення не включати її до переліку перейменувань і залищити назву без змін.
Всі напрацювання комісії будуть оформлені у вигляді проекту рішення міської ради, наступна сесія якої планується на 25 лютого, який буде розміщено на офіційному сайті міста в розділі «Публічна інформація – проекти рішень міської ради – 2016 рік».
Всі новокаховчани, яким небайдуже майбутнє свого міста, запрошуються прийняти участь в обговорення проекту рішення на сайті міської ради.
Окремо зазначу, що до участі в роботі комісії були запрошені представники всіх міських засобів масової інформації. Але відгукнулись на цей заклик лише кореспонденти міського радіо, газети «Нова Каховка» та новинного сайту «nk-online.tv». Опозиційні видання та інтернет-сайти звично проігнорували офіційний захід, що проводить влада.

Тож чекаємо від опозиції нових звинувачень у монополазації влади, нехтуванні думкою демократичних партій та їх депутатів у міській раді…

Віктор Васильєв