Підозра про АЧС в Таврійську не підтвердилась

4 лютого 2018 року працівників Новокаховського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомили про загибель свині в приватному домогосподарстві на території міста Таврійськ.

Результат пошуку зображень за запитом "африканська чума свиней в україні"Про це NK Online.tv інформує начальник управління Світлана Собко.

Разом з Новокаховською міською державною лікарнею ветеринарної медицини були проведені термінові заходи згідно «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 №111.  Проба біологічного матеріалу від павшої свині була направлена та досліджена 5 лютого 2018 року в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини. За результатами отриманого з даної лабораторії звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 05.02.2018 р. збудника африканської чуми свиней  в дослідженому зразку не виявлено.

Новокаховське міське управління Головного  управління Держпродспоживслужби в Херсонській області вкотре наголошує, що в умовах напруженої епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на Україні, здоров’я та благополуччя тварин повністю залежить від громадської свідомості та дій осіб, які утримують цих тварин.

У зв’язку з цим безумовно, необхідно дотримуватись наступних правил:

  • утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  • не годувати свиней харчовими відходами, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
  • не купувати тварин у не встановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
  • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
  • не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
  • забезпечувати закритий режим роботи господарства;
  • не забивати хворих свиней та не переробляти їх туші.

Дотримання вищевказаних елементарних заходів убереже Ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а Вас – від непередбачуваних матеріальних втрат.