Підприємці Нової Каховки занепокоєні новим Наказом Мінфіну

21 квітня поточного року  набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», яким передбачено подання звітності за формою №1-РА та 1-РТ.       

 Відповідно до цього документу, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні будуть до 10 числа місяця, що настає за звітним, подати звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздрібній мережі за кодами та видами такої продукції.

Штраф за неподання, несвоєчасне подання звіту або подання з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів становить 17000 гривень.

Підприємці, яких безпосереднім чином стосується ця ситуація, б’ють на сполох:  більшість  з них не в змозі вчасно виконати ці вимоги, оскільки не мають технічної можливості  ведення обліку обсягів алкогольних напоїв та тютюнової продукції у розрізі кодів та видів такої продукції, а облік поштучної реалізації таких товарів потрібно буде робити вручну. До того ж, це потребує великих витрат часу і залучення додаткових трудових ресурсів, існує велика ймовірність допущення помилок при «ручному» підрахунку.

Вкрай занепокоєні і місцеві підприємці Нової Каховки. З цього приводу вони зібралися вчора,3 травня, у актовій залі агроколеджу. У вихідний день помізкувати над вирішенням проблеми зібралася чимала кількість людей. Ще б пак, адже мова йшла про конкретні й нагальні питання, які стосувалися особисто кожного з присутніх.IMG_4088

Розпочала зустріч депутат міської ради, підприємець Наталія Марченко. Вона ввела в курс справ усіх, хто ще не чув про цей документ і закликала усіх  об’єднатися, аби разом, злагоджено та конструктивно працювати над вирішенням даної ситуації.

На думку більшості присутніх, зазначена форма  звітності  введена виключно для ускладнення обліку та збільшення ймовірності накладення штрафів на платників податків, адже вже сьогодні вони подають до органів Державної фіскальної служби України електронні копії розрахункових документів по реалізованим товарам. «Звідки такі суми раптом взялися? Подібних штрафів ми ніколи не платили. Відповідно до законодавства,    штраф за несвоєчасну подачу звітності підприємців становить 170 гривень, але аж ніяк не 17 тисяч! Це цілеспрямоване намагання «задушити»  малий і середній бізнес», – обурювалися деякі підприємці.

Відповідні консультації надав присутній на зустрічі юрист. На жаль, за його словами, єдиним можливим варіантом вирішення даного питання наразі є електронна петиція, адресована Президенту України.

«Ситуація дійсно складна і неоднозначна. Але в будь-якому випадку вирішуватися вона має законним шляхом. Інакшого шляху не існує, – додав присутній на зустрічі заступник міського голови Володимир Сироватка. – З цього приводу мав розмову з начальником Новокаховської ОДПІ. Вона готова дати відповіді на питання, які знаходяться у її компетенції. Міський голова, члени виконкому, депутати  також готові  підтримати ваші звернення та сприяти вирішенню питання на тому рівні, на якому дозволяють їх повноваження».IMG_4134

Аби не гаяти часу, присутні вирішили звернутися до податкової з проханням провести семінар і роз’яснити усі тонкощі нової форми звітності, адже жодного механізму їм не було надано. За попередньою домовленістю, зустріч має відбутися сьогодні.

Підводячи підсумки, Наталія Марченко наголосила, що підписати петицію мають право не лише підприємці, а будь-які громадяни України. А  тому підприємці прохають долучитися небайдужих і  підтримати їх у цій справі.

Перейти до тексту петиції можна за посиланням.IMG_4101
IMG_4128