Підприємці разом із керівництвом ОДА обговорили актуальні напрямки розвитку бізнесу на Херсонщині

Вчора, 22 вересня, провели засідання регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації, під час якого обговорили ряд актуальних питань щодо розвитку підприємництва й інфраструктури області.

Так, члени ради вели мову про зовнішньоекономічну діяльність суб’єктів підприємницької діяльності, експортні можливості для підприємців нашого регіону в умовах економічного спаду. Про це з представниками бізнесу поспілкувалася заступник директора Департаменту – начальник управління туризму та курортів Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики ОДА Тетяна Волинець.

Під час засідання представлено перелік діючих інвестиційних проектів у Херсонській області. Тетяна Волинець звернула увагу на те, що всі вони будуть презентовані на ІХ Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти», під час якого працюватимуть тематичні платформи, в тому числі й ті, що стосуються розвитку підприємницької діяльності та бізнесу.

14445404_10205515365003522_2021284137_n

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв зазначив з приводу очікуваного форуму:

«Такої зацікавленості Херсонщиною ми ще не бачили. На сьогодні вже до участі у форумі зареєструвалися майже 600 осіб, а все тому, що цього року ми кардинально змінили концепцію проведення заходу. Ми не будемо вести мову про плани на майбутнє, під час форуму кожен побачить тільки реально існуючі інвестиційні проекти і майданчики, про розвиток яких сьогодні активно ведеться обговорення у підприємницьких колах».

Очільник області звернув увагу присутніх підприємців на те, що сьогодні для області вкрай важливо розширювати мережу готельного бізнесу, адже Херсонщина – туристичний регіон і цьогорічні рекордні результати курортного сезону кількістю у 3,5 мільйони туристів тільки підтверджують популярність області серед громадян з інших регіонів України та закордонних гостей.

При цьому Андрій Гордєєв зауважив, що обласна державна адміністрація готова всебічно сприяти підприємцям у їх діяльності на основі укладання двостороннього меморандуму при умові легального, повністю зареєстрованого й облікованого бізнесу.

Ще одним питанням, яке розглядалося під час засідання ради підприємців при ОДА стало впровадження у Херсонській області інвестиційних проектів у сфері агропромислового розвитку. Детальніше про це розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Паливода.

Він поінформував про можливість підприємців отримувати гранди для реалізації власних проектів.

«Бюджетне фінансування на розвиток агропромислового сектору незначне, тому фінансова підтримка з боку закордонних партнерів дуже доречна й дозволяє «просувати» власний бізнес з користю для працюючих і області в цілому», – зауважив Олександр Паливода.

Олександр Паливода, як і голова облдержадміністрації, звернув увагу на те, що при виявленні бажання представити свій проект на отримання гранду підприємство повинно бути зареєстрованим з офіційно оформленими працівниками – це один із найважливіших критеріїв оцінки для іноземних інвесторів. Та окрім цього, за словами Андрія Гордєєва, саме гранди допомагають вивести із тіні роботу значної кількості приватних підприємств.

14445511_10205515366323555_1512156436_n

Крім обговорення нагальних питань, під час засідання успішним директорам підприємств Херсонщини за значний особистий внесок в соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадську позицію та з нагоди Дня підприємця, який відзначали 4 вересня, Андрія Гордєєв вручив Почесні грамоти й Подяки голови обласної державної адміністрації.