Підсумки конкурсу «Букет замість ялинки» підвели в картинній галереї Нової Каховки

13 грудня 2018 року, напередодні новорічних та різдвяних свят, в картинній галереї ім. А.С.Гавдзинського, відкрилася неймовірно яскрава виставка «Букет замість ялинки». Організатори цієї виставки – міська Станція юннатів.

Традиція організовувати новорічний настрій підтримується  протягом багатьох років. П’ятнадцять учбових закладів міста приєднались до новорічного настрою цього року. Долучилися до роботи як вчителі, так і батьки, діти. Одні надихали, другі вишукували-вигадували ідеї, майстрували, а треті допомагали чи спостерігали, але факт очевидний – ялинки, відібрані шкільним журі, потрапили до картинної галереї, де журі співорганізаторів виставки, визначило головні ялинки-переможниці.

Було нелегко зробити свій вибір… Представлено сто двадцять експонатів в чотирьох номінаціях: еко-ялинка з природних матеріалів, патріотична ялинка, новорічна композиція та креативна ялинка.

Новорічні свята – це чудовий привід креативно і творчо пофантазувати над тим, як зробити ці свята неповторними і неординарними в сенсі прикрашання інтер’єру, створення святкового настрою.

Поклоніння ялинці прийшло зі стародавньої Німеччини. Люди вірили, що голками своїми вона відганяє злих духів. Перші ж вбрані ялинки з’явилися на території сучасної Франції в Ельзасі. Поступово ця традиція поширилася по всій Європі. Традиція святкувати Новий рік з ялинкою з’явилася за Петра I. Він видав указ, яким ввів нове літочислення – від Різдва Христового, а Новий рік наказав святкувати по-європейськи – 1 січня.

Тепер, коли людство бореться з безжальними вирубками лісів, на заміну красуні ялинці прийшли креативні рішення. І виставка в залі картинної галереї тому приклад. Чого тут тільки не побачиш! Ялинки, схожі на справжнісіньки ялинки, виготовлені з різноманітних матеріалів – шишки, горіхи, жолуді, засушені квіти, вербова лоза, макарони, жерстяні баночки і пластикові пляшки тощо. Здивували  ялинка з комп’терних плат та ялинка з навушників і веб-камери! Дуже незвичайно і гарно виглядає ялинка із фужерів. А ялинку з зубочисток можна прийняти за справжню сосну. Привертає увагу ялинка з олівців. Великі атрибути святкової зими – сніговики з пластикових стаканчиків. Колективні ялинки з портретами учнів всього класу. Новорічні композиції замість ялинок вражають розмаїттям ідей. Шоколадна ялинка, просто, дивовижна!

Виставка буде радувати відвідувачів у картинній галереї ім. А.С.Гавдзинського до 19 січня 2019 року. Приходьте – подивіться самі на цю красу. Святковий настрій напередодні Нового року Вам гарантовано!