Підсумки минулого року – лакмус життя в нинішньому

Минулого тижня відбулося планове засідання виконавчого комітету Новокаховської міськради, на якому було розглянуто більше 30 питань.

Серед найактуальніших – розвиток економіки на території міськради, дитячі крадіжки, арештовані рахунки КП «Основа» та роздільне збирання сміття.

Про виконання програми соціально­економічного та культурного розвитку міста у 2017 році доповів перший заступник міського голови Леонід Чурсинов.

Підсумовуючи доповідь, він зауважив: результати діяльності усіх галузей проаналізовані, що дає можливість визначити темпи розвитку економіки міста у 2018 році. Та разом з економічною діяльністю перегляду напрямків розвитку потребують освітня, медична, культурна та інші галузі.

Повірте у свою дитину!

Значну увагу було приділено питанню попередження дитячої бездоглядності та профілактиці правопорушень серед підлітків. З доповіддю виступала начальник служби у справах дітей Оксана Поповиченко. Основним меседжем стала думка про те, що жодна міська програма, спрямована на захист і збереження прав дітей, не зробить конкретну дитину щасливою. Тільки батьківська любов і увага надають впевненості, відчуття захищеності і формують родинний зв’язок поколінь у сім’ї.

Загалом у 2017 році, зазначила Оксана Миколаївна, проведено 73 профілактичні рейди: обстежено 24 родини, попереджені про відповідальність 49 батьків, 52 притягнуті до відповідальності. В результаті 15 заходів поінформовані про сімейне виховання, здоровий спосіб життя біля 3 тисяч батьків, які виховують школярів. Проводяться перевірки гуртожитків, де мешкають учні профучилищ і технікумів, проаналізовано рівень організації виховної роботи в цих навчальних закладах. Однак постійна профілактична робота не стає на заваді для «дорослих» учнів. Один з них у 2017 році чотири рази скоював крадіжки, за що був засуджений з виправним строком.

На особливому контролі — пропуски занять і уроків. Так, у 2017­му в результаті всеукраїнської акції «Урок» виявлено 16 прогульників, з них 15 повернуті до навчання. За даними поліції минулого року неповнолітні злочинів не скоювали, проте правопорушення вчиняли 9 разів (проти 2 у 2016р.).

Член виконкому, екс­начальник міського відділу поліції Віталій Немерець запропонував долучити до профілактичних заходів служби працівників КП «Муніципальна охорона». Звичайно, після відповідного інструктажу чи навчання. Піднімалося питання можливості впливу на виховання підлітків через інтернет­ресурс. Надання пропозицій з цього приводу — завдання для начальника служби О.Поповиченко.

А от як в сучасних умовах життя долучити до виховання дітей чоловіків? Зараз вони не відчувають саме чоловічого впливу, і це теж призводить до різних життєвих негараздів.

Справи комунальні – строкаті і нервові

Затвердження фінансових планів комунальних підприємств на 2018 рік стало одним з найбільш емоційних питань, що розглядалися на засіданні виконкому. «Захищати» свої кошториси прийшли усі директори і представники міських КП. Резонансною стала новина про арештовані рахунки КП «Основа», яким керує Олександр Чечін. Як з’ясувалося, за великий борг по сплаті єдиного соціального внеску (більше 600 тис. грн.) виконавча служба, м’яко кажучи, напівпаралізувала діяльність КП. Кошти на рахунки надходять, а розпорядитися ними підприємство не може.

Співпрацюйте з виконавцями, будуйте діалог, в один голос порадили О.Чечіну міський голова і його перший заступник Л.Чурсинов. До речі, для підтримки КП в міський бюджет закладені кошти, але це не дає підстав розхолоджуватись, бо від роботи цього підприємства залежить обслуговування мешканців Дніпрян і сіл Райської сільради.

Якщо говорити про борги населення, то ще одним залежним від них є КП «Гуртожиток». Через нестатки і безгрошів’я не надто заможні мешканці міських гуртожитків невчасно розраховуються за спожиту електроенергію та інші послуги. Та керівник КП Андрій Калита запевнив: з початком польових робіт ситуація виправиться.

Загальний підсумок захисту фінпланів міський голова підвів на щомісячній апаратній нараді, що відбулася у вівторок, 6 березня: виконання фінплану не повинно бути формальністю, госпрозрахункова діяльність — в пріоритеті. «Пропонуйте послуги населенню», — з такими словами звернувся В.Коваленко до керівників комунальних підприємств.

Пляшки і памперси – окремо, а потім — разом?

Начальник комунального відділу виконкому Галина Кіпрушева розповіла про рекомендації Мінрегіонбуду щодо встановлення на сміттєвих майданчиках контейнерів для роздільного збирання побутового сміття. В деяких районах міста такі контейнери вже стоять і у людей не виникає питань, в який з них що кидати. Але з’ясувалася основна проблема сортування: куди відправляти на переробку вже відсортоване сміття?

Це питання викликало активне обговорення, тим більше, що контейнерів не вистачає. Більш детальніше мова про це йшла на великій апаратній нараді 6 березня. Керівник КП «НК Екосервіс» Василь Нікулін розповів: налагоджена система збирання пластикових пляшок. З настанням тепла планується встановити ще 20 контейнерів для відсортовування поліетиленових відходів та насправді їх потрібно більше. Поступово контейнери будуть закуповувати.

На завершення засідання серед додаткових розглядалося питання утворення в місті громадського формування «Чорний туман». Виконком погодився на його існування. Голова формування Дмитро Диновський відповів на усі запитання і зміг довести необхідність «туману» для Нової Каховки. Тільки для новокаховчан залишається загадкою: чому колишні військовослужбовці, які пройшли відповідну підготовку, вміють тримати зброю в руках і мають бажання зробити життя в місті безпечним, не йдуть служити в поліцію, яка просто волає про недобір кадрів?