Підсумки Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» у Новій Каховці

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства». І Нова Каховка не є виключенням.
Майже кожний день цього часового проміжку  означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.
Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах, оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.
Відділ у справі сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради разом зі студентською молоддю активізували з в цей період свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити у Новій Каховці та Херсонщині соціальний простір, вільний від насильства.
Головним завданням акції було привернути  увагу  молоді до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, активізувати молодь міста щодо попередження насильства та захисту прав жінок у Новій Каховці та Україні в цілому, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві.
Розпочалася акція 25 листопада виступом на радіо, головного спеціаліста відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Наталії Нестерук. Далі молодь міста разом з представниками місцевої влади, керівниками та працівниками організацій, установ, учнями, викладачами, активістами, депутатами, усіма небайдужими місцевими жителями, 26 листопада вшановували пам’ять тих земляків-українців, які стали невинними жертвами найстрашнішого в Україні голоду 1932-1933 р.р.
Продовжилася акція 29 листопада в спортивній залі «Будівельник» матчем з міні-футболу між командами ГО ветеранів ВДВ “Ніхто крім нас” та командою ГО “Учасники АТО “Біла стріла”  – «Чоловіки проти насильства». З рахунком 13:10, де перемога була команди Громадської організація “Учасники АТО “Біла стріла”
29 листопада у спортивній залі НВК №2 відбувся показовий теніс серед вихованців ДЮСШ «Таврія» в рамках акції «Діти проти насильства».
30 листопада у Новокаховському електротехнічному ліцей відбулась зустріч-бесіда зі студентами першого курсу на тему: «Скажемо ми насильству «НІ», повезе у навчанні».
01 грудня у клубі «Класик» відбувся міський захід «Студенти проти насильства та СНІДу» з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІДом. Студентська молодь Нової Каховки в черговий раз висловила своє рішуче і категоричне «ні» цій страшній недузі. Зібравшись у приміщенні клубу «Сlassic», студенти говорили про причини та наслідки ВІЛ-інфекції і СНІДу, шляхи передачі інфекції, розмірковували над тим, що страшна недуга часто забирає життя людини на піку його розквіту.
Крім того, майже в кожному навчальному закладі відбулися зустрічі-бесіди зі студентами міста. Були розкриті такі важливі теми, як: «Насильство», «Боротьба зі СНІДом», «Торгівля людьми», «З добром до людей», «16 днів проти ґендерного насильства», «Наші права – щасливе майбутнє»».
Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради щиро дякує за співпрацю директорам навчальних закладів Лозі Л.Т., Карпенковій О., Глазуновій Л., Сердюку І., Зальвовському М., Іванову Г., волонтерам міста, керівнику ГОО «Добрий Самарянин» Опорі В., керівнику молодіжного клубу «Альтернатива» Вербі В., ГО “Ніхто крім нас” (В. Арнаут) та  ” Учасники АТО “Біла стріла” (Д. Марков).

Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту