Пільги учасникам АТО Нової Каховки. Як отримати і де оформляти?

Управління праці та соціального захисту населення інформує учасників антитерористичної операції про діючі бюджетні програми, відповідальним виконавцем яких є Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції:

  • «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221);
  • «Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. 407);
  • «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. 200);
  • «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)” (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. 179).

Вичерпну і оновлену інформацію щодо соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції можна отримувати на офіційному сайті Служби: http://dsvv.gov.ua.

Також учасники АТО мають право на отримання додаткової допомоги та підтримки зі сторони органів місцевої влади, військових комісаріатів, органів соціального захисту населення.  Так, рішенням 4 сесії 7 скликання Новокаховської міської ради від 24 грудня 2015 року № 89 була затверджена Програма реалізації соціальної політики на 2016-2019 роки.

Основними завданнями Програми є:

– надання медичної, психологічної та соціальної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей, у тому числі надання матеріальної допомоги та пільг;

– надання земельних ділянок для індивідуального будівництва учасникам АТО та сім’ям, члени яких загинули під час проведення АТО (відповідно до діючого законодавства);

Щодо пільг на житлово-комунальні послуги звертатися до управління праці та соціального захисту (вул. Історична, буд.18, каб.№16) та за телефоном 4-54-60.

З приводу надання матеріальної допомоги на лікування звертатися щоденно до каб. 103 (І поверх) виконавчого комітету Новокаховської міської ради та за телефоном 4-55-78.

З земельних питань звертатися щоденно (крім п’ятниці)  з 8-00 до 17-00 до каб.112 (І поверх) виконавчого комітету Новокаховської міської ради та за телефоном 7-99-50.

З питань житла звертатися щоденно (крім п’ятниці)  з 8-00 до 17-00 до каб.305 (ІІІ поверх) виконавчого комітету Новокаховської міської ради та за телефоном 4-25-43.

З питань оздоровлення учасників АТО та реабілітації звертатися до кабінету №131, який знаходиться в поліклініці за адресою: вул. Героїв України, 33а. Прийом ведеться щоденно з 8:00 до 11:00 год. Додаткова інформація за телефоном 4-26-33 (реєстратура). Кабінет психолога, який розташований в психоневрологічному відділенні за адресою: вул. М. Букіна,4, веде прийом за графіком: понеділок, середа, п’ятниця – з 13:00 до 17:00; вівторок, четвер – з 8:00 до 17:00. Лікар-психолог: Кузьміна Олена Анатоліївна. Додаткова інформація за телефоном 7-22-66 (реєстратура).

Відділ освіти Новокаховської міської ради знаходиться за адресою:  вул. Історична,5. Графік роботи відділу освіти Новокаховської міської ради:  робочі дні  понеділок – п’ятниця з 8.00. до 17.00, перерва з 12.00. по 13.00., субота, неділя-вихідні.

Питання влаштування дітей до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів вирішує начальник відділу освіти Новокаховської міської ради  Якубова Оксана Олександрівна, тел. 4-22-04.

Питанням пільгового харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах  опікується спеціаліст відділу загально середньої  освіти – Кушнір Олена Миколаївна, тел.4-54-63.

З питань виховання та навчання в дошкільних навчальних закладах звертатися  до спеціаліста відділу дошкільної освіти Костенко Вікторії Олександрівни, тел. 4-54-63.