Писанковий розмай у новокаховській ЗОШ №4

Все життя людини перемежоване символами, а сучасна людина і спілкується переважно ними – всюди стікери, смайлики… Ми впевнені, що винайшли щось нове, та ні – символи це дуже давнє мистецтво донести інформацію. Погляньте на ПИСАНКУ що прийшла з давніх давен – на кожній закодоване послання!

Писанка – символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості.

У міфах багатьох народів світу саме яйце є світотворчим початком. У слов’ян-язичників, писанки існували вже за часів наших прародичів і були символом сонячного культу. Птахи – це вісники весняного воскресіння, Сонця, а їх яєчка – емблема Сонця – життя, народження.

Дослідники вважають, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків. Наприклад, кривулька знаменувала нитку життя, вічність сонячного руху, безконечник – це символ початку і кінця, тригвер або триніг символізував  небо, землю і повітря, або повітря, вогонь і воду, або символ неба, землі і пекла. Символічне навантаження мала і кольорова гама писанки. Червоний колір усимволізовував радість життя, любов, жовтий – місяць і зорі, урожай; зелений – багатство, буяння рослинного світу, його воскресіння; блакитний – чисте небо, здоров’я; бронзовий – матінку-землю; чорний з білим – пошану до померлих родичів, їхніх душ та ін.

Ось і п’ятикласники четвертої школи (класний керівник Ходус І.І.), завітавши до шкільної бібліотеки у Страсну п’ятницю, спробували розібратися у знаках та символах, що їх несе писанка.

А потім на практиці використали отриману інформацію та й самі спробували закодувати послання на писанці для своїх рідних та близьких на здоров’я, мир та злагоду, на щасливе та радісне життя.

До старших приєдналися і учні початкової ланки – з допомогою бібліотекаря створили експодицію «Великодній кошик – писанковий розмай».

А першокласники (1-Б клас, класний керівник Жаркова В.М.) послухали про свято Великодня, про весняні народні звичаї та обряди, та з натхненням розмалювали свої писаночки, також з найкращими побажаннями для найрідніших.

Вітаємо всю міську громаду зі святом Великодня!

Завідуюча бібліотекою ЗОШ №4 Верішко Н.В.