Письменник Володимир Шовкошитний у Новій Каховці

Не хлібом єдиним живе людина. Саме цей вислів можна назвати лейтмотивом зустрічі новокаховчан з відомим українським письменником, публіцистом, громадським діячем, доктором філософії, професором кафедри політології Міжнародної кадрової академії Володимиром Шовкошитним, яка пройшла у міській бібліотеці №2 6 червня. Головна мета приїзду митця на віднедавна прикордонну територію, зокрема й у наше місто — це допомога військовим. Як розповів Володимир Федорович, з підтримкою своїх друзів та меценатів, він зібрав уже 8 бібліотечок і відвіз їх у різні військові частини України. А дев’ята, за сприяння місцевих спонсорів та нашого відомого земляка, публіциста й поета Олександра Гунька, була подарована військовим, які посилюють охорону стратегічно важливих об’єктів Нової Каховки.

Письменник

— 92 дні я пробув на Майдані. Усі три місяці ми підтримували один одного як могли, і зараз мої зусилля також спрямовані на те, аби українці не впадали у відчай, а міцніли та єдналися духовно, — розповів письменник. — Моя літературна діяльність ніколи не була зароблянням грошей. Зауважу, що прямий переклад слова «бізнес» — це «справа», те, чим людина займається в житті. Я об’їздив усю Україну — від окупованого Криму до Ужгорода. Згодом виникла ідея відвезти книги на південь — у теперішні прикордонні частини. Радий, що нам вдалося зробити цей невеличкий, але внесок. У Херсонській територіальній обороні, вручаючи книги, запитав хлопців, чим ще ми можемо допомогти. Вони попросили берци 47 розміру. Ми вже замовили їх у Кременчуці і згодом передамо це взуття на Херсонщину.
Окрім передачі книг військовим, Володимир Шовкошитний та Олександр Гунько презентували присутнім бібліотекарям та гостям «найсвіжіші» українські літературні новинки. Серед широкого розмаїття творів вітчизняних митців були представлені новий історичний роман В. Шовкошитного «Білий кречет» та збірка поезій О. Гунька «Брами Всесвіту». Остання, до речі, подана на літературний конкурс «Книга року».

Письменник2

Після презентації й жвавого її обговорення настав час для її величності Поезії. «Кажуть, що поезія — це найкращі слова в найкращому порядку. А ще поезія — це вища математика духу. Це та пісня, яку співав янгол, коли приносив душу до новонародженого немовля. Всі ми чули ту пісню, але згадують її тільки поети», — наголосив Володимир Шовкошитний і порадував присутніх своїми неперевершеними поетичними рядками.