Питання недопущення захоплення українських частот навіть опосередковано – питання національної безпеки

Українське-радіоДнями мешканці Херсонщини скаржилися, що вони приймали на свої радіоприймачі та на телевізори заборонені російські канали. Приблизно о 07.00 та до 12.00 в деяких районах Херсонської області було зафіксовано не стабільну трансляцію російських каналів (Росія 24, Росія 1, ОРТ, ITV, НТВ, 5 канал), зокрема: в с.Козачі Лагері (Олешківський район), м.Олешки (Цюрупинськ), смт Антонівка (м.Херсон), смт Білозерка, передає прес-служба Херсонської ОДА.

Окрім того, 06.09.2016 в інформаційному просторі розміщено інформацію, що у центрі м.Херсона радіоприймачі ловлять сигнал російського радіо з Криму.

Прокоментувати цю ситуацію ми попросили начальника департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації Ольгу Савенко.

«Наше основне завдання, робити все можливе, щоб на території області транслювався національний мовник. Звернувшись до директора Херсонської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Олександра Романцова ми дізналися, що профілактичні роботи для ретрансляційних веж та обладнання з відключенням їх від живлення концерном проводилися на всій території України одночасно. Вже знаючи, що технічно відбувається розумію, що в момент, коли вимикається живлення на вежу може потрапити будь-який інший сигнал, який дістає до неї.

А тут транслюється російський заборонений сигнал, який може призвести до дестабілізації області та навіть до агресії. Запевняю, що обласна державна адміністрація звернеться з листами до всіх відповідних органів і насамперед до Українського Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення для того, щоб вони зафіксували цей випадок, як дуже резонансний, який необхідно в подальшому попереджувати, а також віднайшли можливості для недопущення такої проблеми в подальшому на території Херсонщини, як мінімум.

Поспілкувавшись з головним інженером Херсонської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Віталієм Синепольським, зробила висновок, що можливість уникнення подібної ситуації існує – як мінімум не вимикати вежі одночасно по всій території. Що дасть змогу на мою думку, якщо і буде кудись потрапляти сигнал, то не так масово, якщо інші вежі працюватимуть. Крім того є ще одна альтернатива в момент профілактики з інших веж на ту, яка в даний момент відключена, здійснювати трансляцію. Звичайно це дуже затратний варіант, який потребує додаткового обладнання, витрат та навіть законодавчого забезпечення, але говорити про те що варіантів немає ми не можемо і не маємо права. Вони завжди є – наполягаю на цьому.

Питання недопущення захоплення українських частот навіть опосередковано – питання національної безпеки» – підкреслила Ольга Савенко.