Питання підвищення пенсій військовим вирішується на рівні РНБО

Питання збільшення пенсій для військових пенсіонерів є надчутливим і наразі опрацьовується на рівні Ради національної безпеки та оборони.

Питання підвищення пенсій військовим пенсіонерам вирішується на рівні Ради національної безпеки та оборони

За інформацією єдиного веб-порталу органів виконавчої влади України «Урядовий портал», про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив, що суттєвою складовою ініціативи є необхідність справедливо диференціювати підвищення. «В системі є ті, хто не бачив, що таке війна та реальні бойові дії. Їх не можна ставити в одну лінійку. Я переконаний, – сказав Володимир Гройсман. – Але я хочу наголосити: якщо ми приймемо закон в лютому або в березні, всім перерахуємо пенсії з січня».

Прем’єр-міністр  підкреслив, що Уряд поважає всіх, хто захищає державу і працює одразу по двох напрямках – підвищення зарплат діючим військовим та пенсіонерам.
Нагадаємо, що 7 лютого близько двохсот військових пенсіонерів вийшли на мирний мітинг до облдержадміністрації. Такі заходи відбувалися одночасно одразу у кількох містах України.

Напередодні мітингу свої вимоги щодо перерахунку пенсій херсонська громада направила до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України та сподівається, що на найвищому рівні влади будуть прийняті відповідні рішення.

Довідково
Рішення про підвищення пенсій військовим пенсіонерам є наступним кроком впровадження пенсійної реформи в Україні. Наприкінці 2017 року Уряд напрацював рамковий проект закону з цього питання і передав його до подальшого опрацювання в Раду національної безпеки та оборони, адже будь-які питання військового спрямування згідно з законодавством потрібно погоджувати з цим органом.