«Південенерго». Мрії і… реальність

У відповідь на публікацію в «Нова Каховка онлайн» від 11 березня 2015 року «Компания «Південенерго»: вскоре в Новой Каховке появится современный жилищный комплекс «Комфорт-Центр» Управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради та відділ земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету надає роз’яснення по ситуації щодо забудови території колишнього приладобудівного заводу «Сокіл».

ACCamera_4(1)

Все, що так чудово було викладено та представлено ескізні передпроектні рішення – лише мрії вголос. Це – наміри забудовника. Тільки зміна  цільового призначення земельної ділянки не є простою «паперовою» роботою.  Для того, щоб земельну ділянку, яку планується використовувати під розміщення багатоквартирних житлових будинків та об’єктів торгівлі, необхідно, замість балачок та мрій, перевести із категорії земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого призначення до категорії земель житлової та громадської забудови. Це потребує проведення значної роботи у відповідності до вимог чинного законодавства. Спочатку необхідно отримати дозвіл міської ради на розробку детального плану території для внесення змін до генерального плану міста. Але, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Південенерго»,  міська рада прийняла рішення №1803 від 17 листопада 2014року  про відмову у наданні такого дозволу. Головною причиною цього стала заборгованість підприємства в бюджет міста за договором купівлі-продажу земельної ділянки по вул. Горького, 9-ж, яка складає більше 500 тис. гривень.

Та навіть, якщо буде отримано такий дозвіл, необхідно проектною організацією, що має відповідну ліцензію, розробити детальний план території, провести громадські обговорення і за їх результатом, у разі позитивного рішення, затвердити його на сесії міської ради. Крім того, частина будівель на сьогоднішній день знаходиться у власності ВАТ «Приладобудівний завод «Сокіл», а ТОВ «Південенерго» є тільки розпорядником цього майна. Тому після таких заходів реалізувати наміри по реконструкції існуючих будівель та зведення нових об’єктів містобудування на цій території можливо при умові отримання замовником вихідних даних та містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки для проектування.

На цей час до управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради ТОВ«Південенерго» для отримання містобудівних умов і обмежень не зверталося, і така документація  не надавалась. То про який проект може бути мова?  А ще більше того – про початок проведення робіт з реконструкції 2-х поверхового будинку? Адже проведення реконструкції, будівництва, чи підготовчих робіт можливо при наявності дозвільних документів, які отримуються в Управлінні державної архітектурно-будівельної інспекції. Підприємство, яке веде активно будівництво, не може про це не знати! Складається таке враження, що для забудовника не існує законів. Заходи по реалізації будівництва житлового району закритого типу здійснюються також  відособлено від міста, без врахування встановленого законом порядку.

І було б усе добре, аби виконувалось з дотриманням процедур, будівельних норм і правил та вимог чинного законодавства. Це дійсно добрі наміри, але на сьогоднішній день незаконні дії забудовника має зупинити Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Херсонській області.

На теперішній час завершується розроблення оновленого генерального плану міста Нова Каховка, яким передбачено території під забудову багатоповерховими житловими будинками, реконструкцію застарілих житлових кварталів, що є перспективою житлового будівництва в місті та створення комфортного проживання наших містян.

Начальник управління

містобудування та архітектури

М.П.Плюйко

Начальник відділу земельних відносин

та комунальної власності виконавчого комітету

Ковальчук Т.А.