Північно-Кримський канал за місяць повністю заповниться водою

Пробний пуск Північно-Кримського каналу провели 24 березня. За місяць він заповниться на 99 %, повідомляють фахівці, – пише “Діалог”. 

Два тижні тому в Херсонській області відбувся запуск води у штучний канал, який має збільшити кількість зрошуваних земель. Нині магістральний канал загальною довжиною 400,5 км, який називається Північно-Кримським, поступово наповнюється дніпровською водою. Канал обслуговує шість управлінь водного господарства (Каховське, Каланчацьке, Цюрупинське, Скадовське, Приморське, Чаплинське) і майже 90 фермерських господарств.

Приблизно за 35 днів вода наповнить весь канал необхідною кількістю для функціонування зрошувальних систем області, які на 98% готові до експлуатації. У квітні 2014 року, після анексії Криму, було штучно створено блокаду Північно-Кримського каналу. Пізніше виникла проблема його повноцінної роботи для забезпечення зрошення херсонських земель.

За останній рік керівництво облдержадміністрації неодноразово порушувало питання відновлення роботи цієї важливої для області гідротехнічної споруди, але з однозначним недопущенням дніпровської води на територію окупованого півострова.

Торік у жовтні уряд ухвалив рішення про надання коштів у сумі 15,6 мільйона гривень для  будівництва дамби на Північно-Кримському каналі у Каланчацькому районі. Березень 2017-го був терміном запуску води в канал, але вже з новою гідротехнічною спорудою. Будівельні роботи на об’єкті поки що тривають, але капітальна гідротехнічна споруда нової дамби може здійснювати основну функцію з  підтримки рівня води в каналі, необхідного для зрошення земель Херсонської області. Канал забезпечуватиме водою сільгоспвиробників лише Херсонської області. Як і планували, цього року на Херсонщині поливні площі становитимуть більш як 313 тисяч гектарів, що на 13,8 тисячі більше, ніж у 2016-му.