Пляшка під розписку або Як ошукують новокаховчан у пунктах прийому склотари

До  інспекції із захисту прав споживачів  все частіше звертаються мешканці Нової Каховки зі скаргами на те, що за здану вторинну сировину – пляшки – не дають гроші: приймають в борг, видаючи «розписки», які пізніше виявляються не дійсними.

Нова Каховка має розвинену інфраструктуру, промислові об’єкти, транспортну мережу, заклади культури і в достатній кількості місць відпочинку. А отже завжди є надлишок того, що вийшло з ужитку: матеріали, речі, під  загальною назвою – вторинна сировина: старий металобрухт, стоси  журналів і газет, картонна упаковка, величезна кількість склотари. Все це можна зібрати, практично в будь-якому районі міста, упакувати і здати в пункти прийому.

Що стосується склотари, то сьогодні з цим є проблема. Ту, що лежить просто  під ногами – у парках, на пляжі, біля магазинів – збирають та здають і діти, і пенсіонери, і ті, кого доля спіткала на такий статок, та  навіть заможні люди, які не викидають просто так плоди людської праці.

Пивні пляшки все частіше використовується у господарських цілях: для утеплення підлоги, стін, прокладання доріжок на подвір’ї тощо. Прикладом цього є дивовижний будинок Володимира Сиса з Запоріжжя, який для будівництва дачі використав пляшки від шампанського. Йому знадобилося майже 20 років і 8 тисяч зелених пляшок від вітчизняного алкоголю. На початку будівництва чоловік керувався економічними міркуваннями, адже в середині 90-х така скляна пляшка коштувала дорожче, ніж одна цеглина: 30-40 копійок за штуку, залежно від форми і марки напою.

Як відомо, скляні вироби краще повторно використовувати ніж переробляти, адже процес переплавлення дуже енергоємний. З цього можемо дійти висновку:  заохочення людей, які збирають ці  «кошти»  під ногами має  бути хоча б не принизливим.

При вивченні цього питання зі  скаргами споживачів, з’ясувалось, що цей вид діяльності не контрольований. Прийом тари здійснюють особи, яких  взяли на роботу тимчасово (зі слів), хоча працюють роками і, звісно, не надають жодних документів на вид діяльності чи то на працевлаштування. Поскаржитись, виявляється, просто ні на кого.

Під час здачі склотари, варто орієнтуватися на те, що ціна на пляшки в Новій Каховці сильно різниться і становить приблизно  10 коп. за штуку. Тут особливо не розбагатієш. Та ще й, як показують реалії, вас можуть ошукати, облаяти чи просто відмовитись від склотари  без жодних підстав. Та це стосується не всіх, тому знаходьте для себе інші приймальні пункти. Вибір є завжди і він за вами.

Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів