У всьому світі проходять акції з вимогою до РФ звільнити Героя України Надію Савченко (фото, відео)

Світова спільнота вимагає звільнити Надію Савченко та інших політв’язнів, яких утримує російська влада. Активісти вийшли на пікети у своїх містах по всьому світу. Багато акцій проходить під стінами посольств і консульств РФ. Заходи триватимуть щонайменше до 9-го березня включно. Про це повідомляють користувачі соціальних мереж.

Народного депутата України Надію Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Докази невинуватості, які надають адвокати, навіть не розглядаються судом. Окрім того, не проводяться необхідні слідчі та судові експертизи. Пані Савченко не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею. Після крайнього засідання суду, на якому полоненій українці не надали навіть останнього слова, Надія Савченко оголосила про сухе голодування. До цього моменту Надія Савченко голодувала вже декілька місяців, вживаючи лише воду.

Вчора на мітинг на підтримку Надії Савченко вийшли мешканці Праги.

Сьогодні на вулиці своїх міст вийшли тисячі українців. Вони тримають в руках прапори, плакати з портретами Савченко, співають гімн, виголошують вимогу звільнити українку. Акції відбуваються під гаслом #FreeSavchenko.

https://twitter.com/Batkivshchyna/status/706461686392348674

У Фінській столиці Гельсінкі активісти також вимагають звільнити Надію Саченко.

Біля Бранденбурзьких воріт у столиці Німеччини Берліні також зібрались активісти.

На одиночні пікети вийшли навіть мешканці російського Санкт-Петербурга. Один з учасників акції тримає в руках плакат з портретом Савченко та надписом “Не дайте Надежде умереть”.

Активісти з плакатами на підтримку Надії Савченко були також помічені в столиці РФ – Москві.

Користувачі соціальних мереж з США, Польщі, Литви, Канади, Грузії тощо розміщають свої дописи з хештегом #FreeSavchenko. Вищі посадові особи та посли провідних країн світу висунули вимогу до РФ звільнити українську льотчицю.