Початок антитерористичної операції

14 квітня 2014 року виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов підписує Указ про виконання ухваленого на засіданні РНБО рішення «Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності». Починається антитерористична операція зі звільнення захоплених територій.

Це стало відповіддю на масове проникнення в східні області країни озброєних російських терористичних угруповань і захопленнями ними органів місцевої влади. Протидія збройній агресії Росії у форматі АТО тривала до лютого 2018 року, коли її було змінено на військову операцію. У лютому 2018 року антитерористичну операцію було трансформовано в операцію об’єднаних сил (ООС). Її мета – забезпечення національної безпеки й оборони, відсіч та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей.

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність та територіальну цілісність.

Наші воїни зупинили ворога ціною власного життя. Ці хлопці вмирали під нашим синьо-жовтим прапором. Ми втратили багато прекрасних чоловіків – синів, братів, батьків. Вони заплатили дуже велику ціну, щоб ми з вами могли жити та працювати під мирним небом. Наша громада втратила у цій війні: Сергія Анатолійовича Подгорного, Віктора Олександровича Кісловського, Дениса Сергійовича Перепелицю, Романа Миколайовича Гавриленка, Валерія Анатолійовича Вахненка, Юрія Анатолійовича Панькова, Василя Леонідовича Артамкіна, Євгена Сергійовича Черниха, Анатолія Олександровича Шейка.

Низько вклоняємося полеглим героям, які втримали незалежність України. Ми повинні пам’ятати про це, а також про те, що боротьба за вільну Україну ще триває.

Офіційно зараз триває так зване перемир’я, але майже щодня приходять повідомлення про нові втрати. Тож нехай мудрість здолає агресію, хай якомога швидше на український Схід повернуться мир і злагода, не гинуть українські воїни, не страждають мирні люди.

Ясного неба всім нам над головою, здоров’я, родинного тепла, довгих років життя!

Володимир Коваленко, міський голова