Почався сезон отруєнь?

gribyНещодавно у Новій Каховці троє городян потрапили до лікарні з тяжким отруєнням. Новокаховське управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення попереджає: гриби можуть викликати смертельне отруєння! Тож перш, ніж їх вживати, подумайте, чи варто ризикувати своїм життям та здоров’ям?

Збирайте лише ті гриби, які добре знаєте; відмовтесь від збирання та вживання пластинчатих грибів (смертельно небезпечна бліда поганка може бути схожа на печериці, сироїжки, шампіньйони); не збирайте гриби поблизу автодоріг, сховищ отрутохімікатів, сміттєзвалищ, промислових підприємств, залізниць, у міських парках (гриби мають властивість накопичувати з навколишнього середовища токсичні речовини); не купуйте гриби на стихійних ринках (невідомо, де і коли вони були зібрані); не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності; не давайте їсти гриби дітям (дитячий організм більш уразливий до грибної отрути); не куштуйте сирі гриби; не збирайте старі, перестиглі, червиві гриби. Перед приготуванням гриби необхідно проварити впродовж 10-15 хвилин у підсоленій воді (відвар необхідно вилити). До того ж гриби підлягають кулінарній обробці в день збирання, інакше в них утворюється трупна отрута.

Перші ознаки отруєння грибами з’являються через 1-4 години після їх вживання, залежно від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їденого. Симптоми повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

При перших ознаках отруєння зверніться за кваліфікованою медичною допомогою. До її надання декілька разів промийте шлунок розчином соди або світло-рожевим розчином марганцівки (після цього випийте міцного чаю, кави або злегка підсоленої води для відновлення водно-сольового балансу). У разі отруєння ніколи не вживайте будь-які ліки та їжу, особливо алкоголь та молоко (вони лише посилюють дію отрути).

Олександр Бараніченко, начальник міського управління з питань НС та ЦЗН