Починається реалізації програми «Електронна охорона здоров`я»

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв підписав розпорядження (№252 від 6.04.17р.) “Про проект регіональної цільової програми “Електронна охорона здоров`я на 2017-2020р.р.”, повідомляє прес-служба ОДА.

Тож на  Херсонщині починає реалізовуватися регіональна цільова програма, спрямована на поліпшення якості надання медичних послуг з використанням засобів інформатизації, первинної допомоги, лікування та профілактики захворювань, підвищення якості життя населення Херсонщини.

Представив проект програми для керівництва облдержадміністрації, обласної ради та медичних закладів області директор Департаменту охорони здоров`я ОДА Віктор Короленко.
Він зазначив, що першим етапом запровадження електронної медицини для мешканців Херсонщини буде реформування первинної медико-санітарної допомоги і поступово, до 2020 року зміни відбуватимуться й на інших рівнях медицини області.

«Вже є райони й об’єднані територіальні громади, які користуються новою системою. Доказом успішності запровадження електронної медицини є стовідсоткові показники роботи всередині екстреної медичної допомоги на території всієї області, яка так само є складовою запропонованої регіональної програми. Основним принципом, за яким працюватиме електронна медицина, є безперервність взаємодії пацієнта з медичними установами», – резюмував Віктор Короленко.
Він також звернув увагу, що важливою складовою для подальшої ефективної роботи є рівень інфраструктури, а саме якість доріг в області, адже саме швидкість пересування людини й медпрацівників збільшують рівень ефективності надання допомоги пацієнту чи просто обстеження його.

Директор Департаменту охорони здоров`я детально ознайомив присутніх з усіма складовими електронної системи й зауважив, що завдяки принципу об’єднаності дані про пацієнта можна буде бачити абсолютно кожному лікарю у всіх лікувальних установах області.
Керівники обласної державної адміністрації та облради, лікарі ставили запитання щодо роботи програми, на які отримували роз’яснення і переконавшись у доцільності та ефективності її прийняття, голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв підписав відповідне розпорядження.

«Запроваджуючи систему електронної медицини, потрібно зробити так, щоб ті державні кошти, які спрямовуються на медичне обслуговування людей, дійсно використовувалися відповідно до цільового призначення. У будь-якому населеному пункті області наші мешканці повинні відчувати і реальну якість отриманих медичних послуг та їх фінансову підтримку з боку держави», – звернув увагу Андрій Гордєєв.