Податки необхідно різко знизити, а державній службі потрібно навчитись посміхатися громадянам – Саакашвілі на Антикорупційному форумі

Саакашвілі
Фото з Facebook-сторінки Міхеїла Саакашвілі

23 грудня 2015 року в Києві пройшов Антикорупційний форум, ініційований третім президентом Грузії, головою Одеської ОДА, Міхеїлом Саакашвілі, а також низкою українських активістів та громадських діячів. Подія зібрала понад 6 тисяч делегатів.

Захід мав на меті консолідувати громадськість на спільну боротьбу задля очищення країни від корупції. Основні тези форуму озвучив Міхеїл Саакашвілі. Зокрема, він зауважив: саме корупція є причиною того, що люди в Україні живуть з відчуттям безвихідності, що рівень життя знижується, нові робочі місця не створюються і нові можливості перед громадянами не відкриваються. За словами голови Одеської ОДА, через корупцію Україна перетворилась на найбіднішу країну Європи.

Саакашвілі наголосив: “Народ України обрав цю владу і поставив їй одне завдання – в найкоротші терміни зруйнувати олігархічну систему, викорінити і випалити корупцію, як усталену норму життя і перевести країну на рейки розвитку. Ціною життя українські патріоти відстояли фундаментальні європейські цінності і майбутнє своєї країни!”

Разом з тим, за словами громадського діяча, Уряд не виправдовує сподівань українців і, окрім підтримки старих схем, “все ще підтримує стару систему важкою і заплутаною бюрократії, що не дозволяє розвиватися бізнесу і залучати інвестиції.”

Тому Міхеїл Саакашвілі вважає за необхідне різко зменшити податки, змінити систему їх адміністрування, радикально скоротити бюрократію, спрощення державних сервісів тощо. На думку  голови Одеської ОДА громадяни повинні мати змогу отримувати “всі документи за один день і в одному просторі”. Виголошуючи промову, політик підкреслив: “З посмішкою, державна служба повинна бути з посмішкою!”

Також пан Саакашвілі наголосив, що прогрес країни не можливий без революції на митниці, в судовій системі, спрощенні бізнес процедур, фундаментальному оновленні кадрів у правоохоронних органах і в адміністративному секторі тощо.

Політик наголосив: “Ці кроки необхідні для поліпшення стану країни, і вони закладуть основи успіху підприємництва та добробуту громадян. Все це слід робити разом з усім суспільством, з новими кадрами і з повним оновленням політичного класу. Україна готова до цього, є ціла плеяда українських патріотів, з доброю освітою і правильними цінностями. Є багато успішних українців по всьому світу, які досягли великих успіхів. Завдяки ефективному економічному курсу, ми повернемо цих людей, їх знання, талант і можливості, на службу Україні!”

Міхеїл Саакашвілі запевняє, що Україна може стати “світовим лідером реформ і світовим лідером прогресу, прикладом для наслідування для всього світу”.