Податкова відповідає на питання мешканців

податкова11. Який розмір єдиного внеску нараховується ФОП на суму заробітної плати працівників-інвалідів?
Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ставка 8,41 відс. визначеної бази нарахування ЄВ для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди. Таким чином, вказана пільга не розповсюджується на фізичних осіб – підприємців, які використовують працю найманих працівників-інвалідів. Іншого Законом №2464-VIне передбачено. Фізичні особи – підприємці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування єдиного внеску.
2. Чи звільняються ФОП платники єдиного податку від сплати єдиного внеску на час відпустки та за період хвороби?
Фізичні особи – підприємці на спрощеній системі оподаткування першої чи другої групи, на час відпустки, а також за період хвороби залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, та мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.
3. Яким чином роботодавець розраховує єдиний внесок, якщо найманий працівник працює неповний робочий день та отримує заробітну плату менше мінімальної?
Роботодавець розраховує суму єдиного внеску, як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки єдиного внеску незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру
4. Яким чином роботодавець нараховує єдиний внесок, якщо найманий працівник відпрацював неповний місяць та звільнився ?
У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.
5. Який розмір єдиного внеску застосовують роботодавці при нарахуванні фізичній особі доходу (винагороди) за цивільно-правовими договорами?
Роботодавці нараховують єдиний внесок на суму винагороди (доходу) фізичним особам за цивільно-правовими договорами у розмірі 22 відсотка.
Нагадуємо,що з 1 січня 2016 року єдиний внесок справляється за ставкою 22 відс. до бази нарахування на фонд оплати праці. Утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться. Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць становить 34450 грн. (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), мінімальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць становить 1378 грн. У разі, якщо база нарахування внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску 22 відс. застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від розміру зарплати.