“Таврійські горизонти”: Подія з енергетикою змін

Нещодавно у Новій Каховці відбулась ваажлива  подія року – Х Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти – 2017». 

Він став не тільки ювілейним, а й рекордним за кількістю учасників, серед яких:  інвестори, бізнесмени, дипломати,  урядовці,   народні депутати, представники   великих компаній, іноземних торгових представництв країн-членів ЄС,  міжнародних організацій з понад 20 країн світу  –  Канади, Білорусі, Ірану, Пакистану, Італії, Швеції, Швейцарії, Узбекистану та інших. Таке широке коло учасників (понад 750 осіб) – яскравий  доказ  того, що Форум дійсно вийшов за рамки місцевого і став міжнародним.

Це зібрання бізнесмени між собою нарекли «українським Давосом», хоча «Давос» був спрямований на розвиток нашої Херсонщини. Сприятливий інвестиційний клімат, безмежний потенціал та великі перспективи для розвитку – все це є запорукою розвитку південного регіону.

Минулий 9-й форум приніс впровадження 13-ти масштабних проектів та створення більше півтисячі робочих місць на Херсонщині. На цей рік розрахунки ще амбітніші. Про те, що обговорювані  проекти — цілком реальні, свідчить практика минулорічного форуму.  Адже декілька підписаних на ньому меморандумів у сфері зеленої енергетики та нанотехнологій вже реалізовані. Як повідомили під час форуму, капітальні інвестиції в області  ростуть щорічно на 20%, а люди отримують нові робочі місця.

 На цьогорічному форумі розглядалися важливі та перспективні  проекти: як створити на Херсонщині таку собі Каліфорнію, або – об’єднати Прибалтику, Скандинавію та Азіатські країни транспортним шляхом, який частково проходить по Дніпру. В рамках заходу  відбулася низка інших панельних дискусій з питань: перспективи розвитку виробництва електроенергії в Україні за рахунок відновлюваних джерел, переробки в агропромисловому комплексі, розвитку об’єднаних територіальних громад в рамках співпраці з інституціями розвитку, молодіжного підприємництва та комфортного бізнес-клімату, впровадження «зелених» технологій, стратегічних інструментів розвитку індустрії гостинності Херсонщини тощо.

Багато гостей під час Форуму відкривали для себе Херсонщину через сервіс Нової Каховки. А це зобов’язує до певного рівня. Якщо ми впевнено крокуємо до Європи, то повинні враховувати, що підвищені стандарти, рівень обслуговування та створення відповідних умов є запорукою не лише гостинності а й статусу нашого міста. Компліментів Херсонщині було зроблено чимало, мабуть стільки ж скільки ділових рекомендацій та зауважень. Доречно відзначити, що можливості для прийняття великої кількості поважних гостей у Новій Каховці, на жаль, поки не дозволяють розширити загал учасників. І мова йде,  перш за все, за осучаснення сфери обслуговування та зміну нашого ставлення до національних традицій та європейських критеріїв. Щоб змінити місто та Україну на краще – треба переглянути  своє ставлення до людей, подій, сучасності. А насамперед, брати активну участь у повсякденному житті, додавши часточку свого серця до історії міста, країни, сьогодення. Зануритись в ідею, тобто пережити подію емоційно, передавши оточуючим енергетику змін. На жаль, представників економічного бізнесу та сфери обслуговування, які надають послуги новокаховчанам та гостям міста, і для яких давали поради та презентували ідеї почесні гості не було, хоча дуже часто  саме з їх діяльності формується  враження про розвиток міста.

В рамках панельної дискусії «Стратегічні інструменти розвитку туризму та індустрії гостинності», 29 вересня в яхт-клубі «Мaxim–Marine», були розглянуті питання, пов’язані із забезпеченням високих стандартів та безпеки туризму, підвищення  якості надання туристичних послуг, створення умов для розвитку внутрішнього та в’їзного туризму на привітній Херсонській землі. Виступи поважних гостей, серед яких був заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України  Михайло Тітарчук, виконавчий директор Канадсько-Української Торгової Палати Емма Турос, виконавчий директор Китайської торгової асоціації  Руслан Осипенко, український менеджер-економіст, засновник компанії «Proryv.in.ua» Павло Шеремета, не залишили байдужими слухачів. Відверто та доступно гості з неабияким економічним досвідом ділилися знаннями, давали поради, привертали увагу до можливих шляхів покращення та відтворення європейських стандартів на Херсонщині, зокрема у Новій Каховці. Презентація туристично-інвестиційного потенціалу Херсонщини відкрила нові можливості Скадовського, Генічеського районів. Підвищила планку рекреаційно-туристичних перспектив і Нова Каховка, запропонувавши разом з Національним природним парком «Нижньодніпровський»  ідею створення історико-патріотичного центру реконструкції козацької доби «Козацькі Плавні» на острові Козацький, розбудова якого планується протягом 2018-2021 років.

Зона регульованої рекреації загальною площею 185 га (з наметовим містечком-кемпінгом, зоною любительського рибальства, «Дніпровською Гілеєю» з облаштованими еко-стежками, пляжною зоною з індустрією розваг) повинна привабити не тільки гостей з числа любителів історії, а ще й любителів активного відпочинку та незайманої природи плавнів. Тепер питання залишилось лише за активними ініціативними громадянами, бізнес організаціями, які сприятимуть впровадженню проектних мрій у реальність.

Щороку збільшується потік туристів на південні узбережжя України. Багатотисячні «армії» мандрівників добираються на відпочинок через Нову Каховку. В нашому місті з’явилась можливість здивувати вибагливих шанувальників «родзинки» ще однією особливістю. І  для зміни відношення відпочивальників до нашого міста варто попередньо змінити деякі акценти туристичної привабливості, відкривши нову стежку до історії України.

Яна Малига