Подорож диванами

PIC FROM CATERS NEWS - (PICTURED: Seward Highway, AK) - Three friends have come up with a unique way of documenting their road trip - by taking selfies on a couch at each location. After buying a cheap Dodge Ram van off the internet, the group spent four months travelling around North America on a quest to see-t the true beauty of their homeland. Pictured sitting amongst various stunning locations, the friends used the futon as way of remembering their 18,000 mile round journey. The brain child of university pals, Becca DAgostine, 25, Andy Fuhrmann, 25, and Dave Fine, 24, the trip was planned so that they could celebrate Andys recovery from a serious spinal injury. After setting out from Burlington, Vermont the group visited anywhere from the snowy mountain tops of Alaska to breathtaking sunsets of California before ending in finally ending Massachusetts. SEE CATERS COPY.

Якщо 40 років тому подорожі наших батьків і бабусь розпочинались «путьовкой от профкома», то сьогодні горизонт значно ширший, і як результат, – більше можливостей та небезпек.

Дедалі популярнішим у наш час стає таке поняття, як каучсерфінг. Це великий онлайн-сервіс, що дозволяє подорожуючим знаходити місце для ночівлі. Дослівно з англійської «сouchsurfing» перекладається, як «подорож диванами», і це не дивно, адже люди пропонують вам для ночівлі свої оселі.

Любителі подорожей, які не використовували цей вид мандрівки або взагалі не знають, що це таке та з чим його їдять, мають достатньо запитань. На більшість з них відповість Катерина, яка і сама подорожувала каучсерфінгом, і надавала житло для тих, хто користувався ним.

– Катерино, чому ви взагалі вирішили скористатись каучсерфінгом?

– У подорожі іноді хочеться заощадити гроші на хостелах, готелях, а каучсерфінг – чудовий спосіб це зробити. Залишаєшся у цікавих людей, не витрачаючи при цьому грошей.

– Залишаючись в чужій оселі, ви відчували себе достатньо безпечно чи поняття безпеки на сервісі відсутнє?

– Як правило, мені траплялися хороші люди і я відчувала себе у безпеці. В будь-якому випадку, ви завжди можете просто встати та піти.

– А які емоції у вас викликало спілкування з іноземцями, мається на увазі у вашій особистій оселі?

– У мене, нажаль, зупинялись лише українці та росіяни. У моїх друзів колись перебували іноземці. Вони розповідали про свій побут, традиції, життя. Траплялися різні люди – від викладачів точних наук до тренерів танців, і як результат, – цікаві знайомства. Каучсерфінг – це круто, цей сервіс об’єднує людей усього світу.

– Чого, на вашу думку, не вистачає у сервісі?

– Хотілось би, щоб подорожуючі більш детально заповнювали свої анкети.

– Катерино, в яких умовах вам доводилось жити?

– Взагалі, умови – звичайні. Чогось занадто крутого та, навпаки, занадто незручного мені не траплялось. Головне – люди, а не місце, – посміхається дівчина.

– Чи знаєте ви людей, які перебували у неприємних ситуаціях під час користування сервісом?

– Ні, у моєму оточенні таких немає.

– І наостанок, чи будете ви користуватись сервісом і надалі та чи можете порекомендувати читачам?

– Звісно, я збираюсь користуватись каучсерфінгом й надалі та рекомендую читачам хоча б раз прийняти у себе гостей, якщо ви можете собі це дозволити. Взагалі, якщо ви молоді та багаті душею, – цей сервіс саме для вас.

З плином часу Couch Surfing модернізується – на сайті сервісу ви можете знайти статті адміністрації щодо вашої безпеки і того, як взагалі влаштовано мережу, знайти відповіді на найчастіші запитання. До речі, вам порадять завчасно подбати про свою безпеку – знайти про всяк випадок хостели поблизу майбутньої ночівлі, вивчити місцевість та протягом довгого часу спілкуватись з майбутнім сусідом на сервісі. Також ви можете залишити відгук про погані умови чи негативні ситуації, що відбулися з вами. А якщо ви маєте гарний відгук, – також слід його залишити, аби наступні користувачі більше знали про людину.

Тож, якщо хочете привезти сувенір для бабусі та відчути незабутню атмосферу європейських (і не тільки) міст, – гайда реєструватись на сервісі!

Анастасія Затуринська