Поки шпалери не поклеїли – ліси не прибираємо

Бюджетная стройка

гончаренкоВ ході апаратної наради було порушено питання стану будівель бюджетних установ. На адресу виконкому та особисто міського голови з цього приводу надходять численні звернення керівників.

З проханням прокоментувати ситуацію «НК онлайн» звернулася до начальника відділу капітального будівництва Світлани Гончаренко.

– За останній період виконані значні обсяги будівельно-монтажних та ремонтних робіт, а відповідно – вкладені великі бюджетні кошти. Лише цього року на об’єкти міського відділу освіти було спрямовано близько 4 мільйонів гривень, а комплексів лікарні – 3 млн. Виконав роботу, будівельні організації надають гарантійні паспорти. Тобто є певний строк, в який з будівлею точно не виникне жодних проблем. Та існує ще одне вагоме «але»: лише за умови правильної експлуатації. У кожній бюджетній установі є відповідальні, є інструкції, де чітко прописано, що робити, як саме, у які строки, власне, як обслуговувати будівлі. Можу навести приклад. На покрівлі одній зі шкіл виявлена щілина шириною близько 20 см. Якщо зараз її не ліквідувати, наступного року матимемо катастрофу. Знадобляться значні вкладення бюджетних коштів на ремонт всієї покрівлі і покриття завданих збитків.

Основна причина появи подібних проблем – неправильно облаштований водовідвід. В багатьох закладах взагалі відсутні вимощення. Там, де вони є – виконані неправильно. Є й інше: у багатьох місцях газони, що поливаються, розбиті вище рівня вимощення. Тому вода потрапляє під будівлю. Наслідки – на обличчі будови.

Наразі особливу увагу слід приділити очищенню зливових лійок від опалого листя, перевірити стан систем водовідведення, вентиляційних шахт, «вітрових дошок», примикань покрівельних матеріалів до парапетів, вжити заходів щодо усунення різного роду щілин і зазорів та ін.

Хочу наголосити: стан споруд та термін їхнього «життя» залежить саме від належної експлуатації. Будівельники міста небайдужі та чуйні люди, вони відгукуються на прохання ліквідувати аварійні ситуації, але не повинні працювати у режимі «служби порятунку». Експлуатація будівель та споруд – обов’язок власника. Запобігти позаштатній ситуації значно дешевше, ніж її ліквідувати.