Покоління next: школярі рятують місто

Молодь – рушійна сила змін, яка хоче і може змінити наше місто, країну. Зараз існує багато освітніх проектів, що допомагають дітям втілити свої задуми у реальність. Один з таких – «Відкривай Україну», у якому взяли участь учні першої школи.

Мета «Відкривай Україну» – формування нової генерації соціально-активної, культурно збагаченої, ініціативної та високорозвиненої молоді. Та найголовнішим для команди активних і творчих особистостей 7-11 класів став пошук тієї родзинки, яка б допомогла змінити їхню школу на краще.

Проаналізувавши учнівське життя, хлопці і дівчата отримали багато цікавих завдань і знайшли об’єкт для вдосконалення.

– У нашій школі навчаються талановиті школярі. Багато учнів професійно володіють музичними інструментами. Постійно на всіляких заходах ми бачимо їхні виступи, тому в нас з’явилася ідея створити шкільну музичну групу. Провівши кастинг, ми відібрали найталановитіших, – розповідає ментор команди Тетяна Дмитрів.

Зараз у 1-й школі існує група «V²оda», що бере участь у всіх заходах.

– Для створення «V²оda» ми доклали багато зусиль – організація відбору, репетицій, пошук бажаючих. Дуже вдячні адміністрації школи та вчительці музики, яка підтримала нашу ідею й тепер займається з учасниками групи. Ми задоволені від того, що все було не марно, – говорить капітан команди Анастасія Додрик.

Завдяки створеному проекту школярі здобули перемогу на обласному конкурсі, а в червні поїдуть представляти команду в Київ. Ми поставили кілька запитань її учасникам.

– Чи плануєте ви робити щось далі?

– Звичайно так! Тепер ми повинні створити проект, який буде спрямований на покращення цілого міста. Порадившись, наша команда «Довженківці» вирішила направити зусилля на благоустрій міської набережної.

– Чи важко було знайти допомогу для створення шкільного проекту?

– Нам пощастило, що вчителям сподобалась ідея музичної групи, але найбільшою проблемою виявився пошук музичних інструментів. Зараз учасники «V²оda» грають на власних, однак у майбутньому ми сподіваємося, що це зміниться.

– Яка мета освітнього проекту?

– Сформувати необхідні компетенції у молоді для створення можливостей до самореалізації. Покращити життя молоді в Новій Каховці.

– Що ви думаєте про вашу участь в проекті «Відкривай Україну»?

– А що я думаю? Прикольний проект, мені дуже подобається. Я дуже зраділа від того, що мене запросили взяти участь в ньому. Завжди готова виконати поставлене мені завдання і прийти на допомогу.

Вікторія Панченко