Політологи, журналісти і блогери обурені звинуваченнями НАБУ щодо Омеляна

Неочікувана підозра Міністру Інфраструктури – це дуже сильний іміджевий удар по НАБУ. Таку думку на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook висловила журналістка Катерина Лісунова.

“Я не маю жодних сумнівів що Володимир Омелян швидко спростує всі підозри, – а от до Антикорупційного Бюро вже зараз є дуже багато запитань, і згодом стане іще більше. Орган, який мав би бути незалежним і діяти в інтересах держави, починає викликати сумніви.

Для початку, ми мусимо визнати, що в Україні немає жодного незалежного слідчого органу, – це наша проблема і наша дійсність. Станом на зараз кожна правоохоронна структура має політичний колір і вектор. Також, у нас геть не працюють суди. Це все потрібно визнати. І якщо виходити із тих даних які ми маємо, – єдине на що залишається сподіватись, щоб у боротьбі за інтереси політичні – наші слідчі органи не ігнорували інтереси державні.

Volodymyr Omelyan зробив дуже багато позитивного, як для кожного українського громаянина окремо, так і для України, як держави загалом.

Завдяки впровадженим реформам, він не лише зекономив мільйони платникам податків, але й привів мільйони іноземного інвестування та майбутніх капіталовкладень від світових компаній.

Сподіваюсь, ніхто не забув, як корупційна система на державному рівні працювала за часів ригіоналів?

Великі комапанії не приходили в Україну не тому, що мовляв, “невигідно, – бо тут усі бідні” – а ТОМУ, ЩО РИГІОНАЛІВСЬКА БАНДА ВИМАГАЛА ВІД УСІХ БАНАЛЬНИЙ, БАНДИТСЬКИЙ “ВІДКАТ”. І ЇМ БУЛО ВСЕ ОДНО, ЩО ВОНИ ТАКИМ ЧИНОМ БЛОКУЮТЬ МІЛЬЙОНИ ІНВЕСТИЦІЙ В ЦЮ ДЕРЖАВУ. Бескидський тунель, пряме сполучення із Польщею, все це недобудовували не тому, що “грошей не виділяли”, а тому що їх розкрадали. Той факт, що все це доробили саме зараз – це не казкове співпадіння, – це результат великої роботи.

За ці кілька років, ситуація в інфраструктурі дуже різко змінилась в позитивну сторону. Сам факт заходу в Україну світових компаній це доказує.

Всі сьогоднішні обвинувачення, згодом будуть спростовані. Я вже достатньо насиділася в судах (по обидві сторони океану) – щоб мати сміливість запевнити вас у цьому заздалегідь. А от по іміджу держави – це вдарить дуже сильно і роботу міністерства призупинить…” – зазначила Лісунова.

 

Блогер і політолог Олексій Арестович на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook зазначив наступне:

“НАБУ вручило подозрение Владимиру Омеляну – единственному человеку в ранге министра, составившему стратегический план развития своей отрасли более, чем на десятилетний срок и неуклонно (и успешно) ему следующему.

Повод – «…незаконное обогащение» десять лет назад.

Видимо, ближе ничего не нашлось.”

 

Співзасновник Громадянської платформи “Нова Країна” Андрій Длігач заявив про свою довіру і підтримку Міністру інфраструктури.

“Чергова спроба дискредитації Міністра Інфраструктури Volodymyr Omelyan може бути чим завгодно – «ексцесами виконавців», політичним замовленням, помилкою (вже скільки разів його перевіряли!), помстою за незалежність та незамовчування корупіції на УЗ та інших держпідприємствах або за принципову позицію щодо конкурсів та Борисполя, дурістю, піаром бюро чи детективів.

Проте важливо інше. В суспільстві зі зруйнованою системою довіри репутацію можна знищити навіть натяком, не говорячи вже про заяву НАБУ. Що не так важливо для людей, які вже не користуються довірою суспільства. Проте важливо для тих, кому довіра справді важлива для того, щоб робити зміни, реформувати пост-радянську систему.

Тому я хочу заявити про свою довіру і підтримку пану Володимиру Омеляну.
З повагою чекатиму на результати розслідувань.

Прошу всіх друзів не послуговуватися чутками і заявами, які можуть знищити довіру до людини до тих пір, доки не доведена провина.

Амністія довіри – без неї ми не зрушимо,” – заявив пан Длігач.

 

Не довіряє заявам НАБУ і блогер Сергій Марченко.

“Мне кажется, с Омеляном НАБУ само себе выстрелило в ногу. Один из самых открытых министров. В быту скромен. Жена действительно неплохо зарабатывает и легальные деньги в семье есть. Я не представляю, как они будут доказывать в суде, что он украл деньги, потраченные за последние десять лет. А самое главное, Мининфраструктуры – одно из самых движовых министерств. Есть неплохие результаты у Укрпошты. Реально делаются дороги. Райаны, Дженерал Электрик, Хатчисон Портс и многие другие – их тянул сюда лично министр. Может быть, на его месте кто-то смог бы сделать и больше, но Омелян точно не самый большой злодей в нынешней власти. Конечно, закон есть закон и если нарушил – должен отвечать, кем бы он ни был. Оно и хотелось бы поверить в беспристрастность НАБУ, да не верится. Вот так из органа, на который несколько лет назад молилась вся прогрессивная общественность, НАБУ превратилось в очередную банальную силовую структуру, обслуживающую политические интересы. И это в кейсе НАБУ–Омеляна грустнее всего,” – написав пан Марченко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

 

Голова правління Майдану Закордонних Справ Богдан Яременко стверджує, що епізоди підозри можуть “розсипатись на попіл” ще до суду, адже вони навіть не стосуються професійної діяльності Міністра і того часу, коли він зайняв цю посаду.

“НАБУ бореться за імідж незламних борців з корупцією шляхом створення іміджу клоунів.

Міністру інфраструктури, який відповідає за багатомільярдні сфери економіки, оголошено підозру.

Не поспішайте кричати “Вау! Це ж як у Сингапурі!”

Підозра за двома епізодами, які, якщо не розсиплються на попіл у суді чи ще до нього, як і завжди, як і все інше, “потягнуть” на пару десятків тисяч гривень штрафу….

Але найголовніше, що вони не стосуються професійної діяльності міністра взагалі! І не стосуються того часу, коли він був міністром…

Незадеклароване проживання десь впродовж двох тижнів у 2016 році… Колись ще раніше куплена машина для брата…

Я не завжди і не в усьому погоджуюсь з Volodymyr Omelyan, але тут ситуація настільки кричуще принизлива, що хочеться просто підтримати міністра!” – наголосив пан Яременко.