Поліція закликає подбати про безпеку дітей на дорозі

знак ДТПЗ початку року на Херсонщині сталося 71 дорожньо-транспортна пригода, учасниками яких були діти. У цих ДТП 4 неповнолітніх загинуло, ще 71 дитина отримала тілесні ушкодження. У переважній більшості випадків діти потрапляли в ДТП, перебуваючи в якості пасажирів. А це значить, що причинами пригод стали порушення водіями вимог Правил дорожнього руху, їх безрозсудне ставлення не тільки до свого власного життя, а й до життя інших.

У той же час з вини  дітей сталося 20 ДТП, в яких 12 неповнолітніх травмовано. Основними причинами цих дорожніх аварій стали порушення ПДР дітьми-пішоходами, які раптово з’являлись на проїзній частині або переходили її у невстановленому місці, та юними велосипедистами, які виїздили на дорогу, не знаючи усіх встановлених на ній правил.

Про один з таких випадків, який відбувся вчора, 24 серпня, «НК онлайн» розповів співробітник ДАІ Роман Мирончук.

На трасі Херсон-Генічеськ група підлітків переходила дорогу у невстановленому місці, в результаті чого під колеса чорного «джипу», який рухався у напрямку Нової Каховки (марка машини та номер поки що не встановлені) потрапив 16-річний юнак.  Внаслідок зіткнення хлопець зазнав тяжких травм: у нього перелом ноги і тазової кістки. Водій автівки зник з місця ДТП, навіть не зупинившись.  Обставини інциденту наразі з’ясовуються.

Подібних нещасних випадків могло б не трапитися, якби батьки щоразу, перед тим, як дитина збирається виходити на вулицю, нагадували елементарні правила дорожньої безпеки, – вважають працівники ДАІ.

Тож поліція в черговий раз закликає батьків постійно нагадувати юним учасникам руху правила безпечного поводження на проїзній частині та своїм власним прикладом доводити необхідність їх обов’язкового виконання.

Усім водіям транспортних засобів  ДАІ нагадує: дотримуйтесь Правил дорожнього руху і будьте максимально уважними за кермом, адже це єдина можливість запобігти ДТП, в яких гинуть та травмуються люди, перш за все діти.

Юним учасникам дорожнього руху правоохоронці  радять не забувати: проїзна частина – це місце підвищеної небезпеки, тому необхідно виконувати встановлені там правила поведінки та бути вкрай обережними.