Поліція знайшла викрадача телефонного кабелю

Упродовж кількох місяців від представників ПАТ “Укртелеком”, мешканців Нової Каховки та прилеглих міст і сіл до Новокаховського відділу поліції надходили заяви та повідомлення про крадіжки телефонного кабелю. Незважаючи на наявність у основної маси населення засобів мобільного зв’язку, яка конкурує з міськими телефонними лініями, непрацюючі стационарні телефони все-таки ускладнюють звичне життя. І не дуже затишно тим, у кого вдома або на роботі телефон “мовчить”.

Працівники відділу поліції розробили заходи для розкриття цих злочинів: оперуповноважені кримінальної поліції спільно з дільничними офіцерами поліції відпрацьовували можливі місця збуту викраденого, перевіряли раніше судимих осіб, які шукали ймовірних свідків, перевіряли осіб, які перебувають на обліку за злочини подібної категорії.

07 квітня було встановлено осіб, які скоювали дані крадіжки. Це місцеві жителі м. Таврійськ, раніше неодноразово судимі за майнові злочини.

За місцем їх мешкання було проведено санкціонований обшук, в ході якого було вилучено частини викрадених кабелів, залишки обмотки ізоляції телефоного кабеля. Також при особистому огляді у одного з крадіїв виявлено в кишені речовину рослиного походження схожу на канабіс.

Як пояснили крадії під час особистого допиту пояснили, що вони відділяли мідні жили від ізоляції кабелів та сдавали до металоприймальників, а рештки спалювали за місцем мешкання одного з крадіїв або у лісосмузі.

Зловмисникии на викрадених телефоних кабелях не збагатилися, а тільки своїми злочинними діями позбавили зв’язку та Інтернету більше 2 тисяч земляків і завдали значних матеріальних збитків приватному акціонерному товариству «Укртелеком», адже зрізали близько кількох тисяч метрів кабелю.

Представники фірми скаржаться, що замість якісного надання послуг, вони змушені займатися дорогими відновлювальними роботами. У свою чергу, від дій зловмисників страждають звичайні пересічні громадяни: люди елементарно не можуть викликати часто потрібні служби порятунку (швидку, пожежну, міліцію).

Найближчі п’ять років затримані особи проведуть у місцях позбавлення волі. Щодо них розпочато кримінальне провадження за статтею 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка».